Угорщина відмовилася від зустрічі з делегацію сенаторів США, яка прибула з візитом в Будапешт

Головна > Політика > Угорщина відмовилася від зустрічі з деле...
Author

Олександр Талов

19.02.2024, 09:33
Shares

3

Views

572

Денес Ердос/AP

У неділю, 18 лютого, До Будапешта з офіційним візитом прибула двопартійна делегація американських сенаторів, щоб закликати уряд країни негайно схвалити заявку Швеції на вступ до НАТО проте угорські урядовці відмовилися зустрічатися з сенаторами.

Про це пише The Washington Post.

Угорщина єдина з 31 члена НАТОдосі не ратифікувала заявку Швеції.

"Зі вступом Швеції до НАТО Угорщина і ваш прем'єр-міністр зроблять велику послугу волелюбним народам світу", - заявив сенатор-республіканець Том Тілліс під час пресконференції в посольстві США у столиці Угорщини.

Сенаторка-демократ Джина Шахін заявила про розчарування тим фактом, що, жоден член угорського уряду не прийняв запрошення зустрітися з делегацією, але вона "налаштована оптимістично" і сподівається, що питання про вступ Швеції буде подано на ратифікацію, коли угорські законодавці знову зберуться на засідання 26 лютого.

Водночас сенатор-Демократ Кріс Мерфі , що відмова уряду Орбана від зустрічі була "дивною та викликає занепокоєння".

Глава МЗС Угорщини Петро Сійярто сказав у п'ятницю, що вітає візит сенаторів, але заявив, що "не варто намагатися чинити на нас тиск, тому що ми є суверенною країною".

Нагадаємо: Напередодні прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявив, що угорський парламент може ратифікувати членство Швеції в НАТО, коли збереться на нову весняну сесію наприкінці цього місяця.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Економіка

Німецька Quantum-Systems відкрила новий завод з виробництва БпЛА в Україні

Нове підприємство Quantum-Systems, на якому до кінця року буде працювати до 100 осіб, зможе виготовляти до 1000 дронів на рік

19.04.2024 - 14:21

Arrow

Вас це може зацікавити