У Європарламенті виступили із жорсткою заявою через угоду між США та Німеччиною щодо Північного потоку-2
Група впливових депутатів Європарламенту від трьох політичних груп – Європейської Народної Партії, Оновлення Європи та групи Соціалістів і Демократів, виступили із жорсткою заявою стосовно угоди між США і Німеччиною щодо завершення будівництва "Північного потоку-2".
Текст заяви, від 27 липня, оприлюднений у вівторок у Брюсселі.
Депутат Європарламенту Пятрас Ауштрявічюс оприлюднив текст заяви на своїй сторінці в Facebook
"Домовленість США-Німеччина навколо "Північного потоку-2" не є європейською домовленістю, але спробою двох країн покращити двосторонні відносини та змінити ситуацію від поганої до дуже поганої… Ми закликаємо інституції ЄС винести уроки з минулих та сучасних відносин з Росією, та продовжувати широку політику на основі європейських цінностей, а не бізнес-інтересів", - йдеться у заяві.
Депутати констатували, що "Північний потік-2" підриває безпеку України, особливо в умовах, коли Росія продовжує спроби ескалації та провокації проти України, від військового нарощування на кордонах з Україною, що відбулося цієї весни, до нещодавніх пропагандистських дій, на кшталт позову проти України в Європейський суд з прав людини.
"На додаток, проект "Північного потоку-2" спрямований проти Зеленого курсу ЄС, та збільшує залежність Євросоюзу від енергетичних поставок з Росії", - йдеться у документі.
Заяву підписали депутати Європарламенту Пятрас Ауштрявічюс, Вітольд Ващиковський, Андрюс Кубілюс, Сандра Калнієте, Доменес Руїс Девеза, Мартін Нойсік, Іван Штефанец, Рамона Штругаріу, Радан Канев, Карен Мелчіор, Ліудас Мажуліс.
Нагадаємо: "Північний потік-2" — це російський газопровід, який прокладають дном Балтійського моря з Росії до Німеччини в обхід України. Вартість будівництва оцінюють у 9,5 млрд євро. Єдиним акціонером проекту є ВАТ "Газпром".
У грудні 2019 року будівництво призупинили через санкції США. Тоді газопровід був побудований на 96%.
Нова адміністрація США заявила про неможливість зупинити будівництво газопроводу на цьому етапі.
Єврокомісія нагадала, що у випадку завершення газопроводу на нього будуть поширюватися положення так званої Газової директиви ЄС, яка не допускає монопольного використання таких інфраструктурних об’єктів.
21 липня уряди США і ФРН оприлюднили спільну декларацію, в якій виклали позицію щодо завершення будівництва газопроводу "Північний потік-2".
У зв’язку із цим Міністерство закордонних справ України офіційно запросило про консультації з Німеччиною і ЄС в рамках Угоди про асоціацію Україна-ЄС.
Україна і Польща засудили угоду Німеччини і США щодо "Північного потоку-2" і заявили, що надалі протидіятимуть його запуску.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44