У ЄС сьогодні розглянуть нову військову допомогу для України і санкції проти рф– Боррель

Головна > Банки > У ЄС сьогодні розглянуть нову військову...
Author

Назар Лазебний

22.05.2023, 13:15
Shares

3

Views

485

 У ЄС сьогодні розглянуть нову військову допомогу для України і санкції проти рф– Боррель

Високий представник ЄС Жозеп Боррель

slovoidilo.ua

Міністри закордонних справ ЄС у Брюсселі говоритимуть про новий транш військової допомоги для України та запровадження нових санкцій проти Росії, а також про імплементацію політичних рішень G7, які були ухвалені в Хіросімі.

Про це у Брюсселі перед початком Ради міністрів ЄС із закордонних справ заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель, повідомляє Укрінформ, інформує Інфокурс.

"Ми будемо говорити про ситуацію в Україні: про новий пакет санкцій та про новий транш з Європейського фонду миру. Санкції будуть більше стосуватися обминання, щоб уникати цього та зробити наші санкції більш ефективними. З практичної точки зору, ми почнемо працювати над імплементацію рішення G7. Сподіваюся, що невдовзі на рівень послів будуть винесені конкретні пропозиції щодо імплементації рішень G7 про нові санкції проти Росії. Такі рішення є компетенцією Ради ЄС, і ми розпочнемо над цим працювати", – сказав високий представник ЄС.

Відповідаючи на запитання журналістів щодо спроб Угорщини заблокувати нову військову допомогу для України, Боррель наголосив, що така допомога, як і новий пакет санкцій, вимагають уваги "багатьох країн".

"Справа не лише в Угорщині. Багато країн хотіли б обговорити цей новий транш в рамках Європейського фонду миру або проблему обминання санкцій, тому що це зачіпає їхні відносини з третіми країнами, які сприяють такому обминанню. Єдиний шлях для пошуку рішення – обговорення!, – додав високий представник ЄС.

Він зауважив, що виступає за запровадження для Ради ЄС принципу голосування більшістю, оскільки є очевидним, що зараз ЄС інколи є повільним в ухваленні важливих рішень. Водночас оскільки такий принцип голосування більшістю голосів поки не погоджено, єдиний шлях для прийняття рішення – це продовження дискусій.

Боррель висловив впевненість, що міністри також погодять новий пакет санкцій проти Ірану у зв’язку із порушенням прав людини, де нещодавно були страчені ще три людини. Вони обговорять ситуацію навколо Африканського Рогу та проведуть робочий ланч за участю партнерів з країн Західних Балкан.

Нагадаємо: Сьогодні в Брюсселі відбудеться Рада міністрів ЄС із закордонних справ, яка розгляне найважливіші питання зовнішньої політики ЄС.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Війна

Вночі російські війська знову обстріляли залізничну інфраструктуру Харківщини

пошкоджені колії, будівлі, неробочі вантажні вагони та вагон електропоїзда.

24.05.2024 - 09:36

Arrow
Theme

Війна

На Харківщині за минулу добу внвслідок обстрілів РФ постраждали 20 людей

10 тисяч 980 людей евакуйовано із Чугуївського, Харківського та Богодухівського районів.

23.05.2024 - 11:01

Arrow

Вас це може зацікавити