У столиці викрили мережу військових магазинів на махінаціях з гуманітарною допомогою для ЗСУ
Києві ліквідовано схему незаконного продажу захисного спорядження, яке ввозили з-за кордону як гуманітарну допомогу для українських військових.
Про це повідомила пресслужба СБУ, інформує Інфокурс.
Організатори оборудки намагались нелегально реалізувати майже 2000 пластин для бронежилетів, шоломів та іншої військової амуніції на загальну суму понад 8 млн грн.
Як повідомили у ДБР, у квітні 2022 року підприємці звернулись до однієї зі столичних військових частин із пропозицією привезти для них безплатно бронепластини та захисні шоломи.
Ділки обіцяли закупити їх власним коштом за кордоном та передати військовим, як гуманітарну допомогу. Для цього комерсанти попросили надати підприємству сертифікат на ввезення відповідного товару, що дозволяло уникнути проходження митних формальностей та сплати митних платежів до державного бюджету.
Після отримання відповідного сертифікату, зловмисники завезли з території Польщі до України 1,5 тис. бронепластин та 300 захисних шоломів. Задекларована вартість товару на той момент складала понад 800 тис. гривень. За попередніми оцінками ринкова вартість складає приблизно 8 млн грн.
Надалі, замість того аби безоплатно передати товар військовим, підприємці запропонували керівництву частини укласти з ними договір купівлі-продажу та викупити шоломи та пластини за ринковою вартістю. Коли військові відмовили, підприємці почали тиснути на них.
Водночас бронепластини та шоломи були виставлені на продаж через мережу власних магазинів.
21 липня було проведено 8 санкціонованих обшуків за місцями проживання вказаних осіб, у магазинах та складах. У зловмисників вилучено 120 тис. незареєстрованих набоїв до вогнепальної зброї.
За даними слідства, протиправну діяльність організували керівник спеціалізованої мережі магазинів з продажу військового спорядження та директор столичної комерційної структури. Призвища ділків та назва мережі СБУ не оголошується та за інформацією джерел Української правди йдеться про Воєнторг "ДіСІ".
Організаторам оборудки повідомлено про підозру у вчиненні злочину. Вирішується питання щодо обрання їм міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.
Слідчі перевіряють причетність підозрюваних до інших незаконних дій із гуманітарною допомогою. Санкція статті – позбавлення волі до семи років.
Нагадаємо: 19 травня Служба безпеки України заявила про розкриття масштабної схеми розкрадання гуманітарної допомоги, призначеної українським захисникам. Чиновники, за даними СБУ, намагалися незаконно продати понад 1000 бронежилетів на понад 12 млн грн. У волонтерський скандал потрапили "Епіцентр" та "Група Венето" Михайла Бродського.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44