У Стамбулі Україна не підписуватиме жодних документів з росією - Подоляк
Україна у Стамбулі не буде підписувати прямий договір з росією про експорт зерна, до того ж ніяких кораблів рф та російських представників в портах України не буде.
Про це повідомив радник голови Офісу президента Михайло Подоляк, інформує Інфокурс.
"Україна не підписує жодних документів з Росією", – наголосив Подоляк.
Радник зазначив, що Україна підписує договір з Туреччиною та ООН і бере на себе зобовʼязання перед ними. Водночас Росія підписує дзеркальний договір з Туреччиною та ООН, додав Подоляк.
"Жодного супроводу транспорту російськими кораблями та присутності представників рф у наших портах. У разі провокацій — негайна військова відповідь. Усі перевірки транспортних кораблів здійснюватимуться спільними групами в турецьких водах у разі виникнення такої потреби", - підкреслив Подоляк.
Оновлення: Підписана у Стамбулі ініціатива, за якою здійснюватиметься вивезення зерна та іншого продовольства з портів України, діятиме протягом 120 днів.
Про це повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.
Він наголосив, що діяльність та контроль в українських портах Одеса, Чорноморськ і Південний здійснюватиметься під владою та відповідальністю України. Тобто контроль над українськими портами повністю залишається за українською стороною.
"Безперечно, підписання такого документа на українських умовах стало можливим винятково завдяки Збройним Силам України, успіхи яких дозволили відстояти ключові для України умови, а саме – залишити повний контроль за територіальними водами Північно-Західного регіону Чорного моря", - зазначив Кубраков.
Згідно з домовленостями, уся діяльність в українських територіальних водах здійснюватиметься під владою та відповідальністю України. Рух жодних інших суден, окрім тих, які мають забезпечувати експорт зерна та пов’язаних з ним харчових продуктів не передбачається.
Угода передбачає, що у Стамбулі під егідою ООН створюється Спільний координаційний центр (СКЦ) за участю представників України, Туреччини, ООН та росії, який займатиметься загальним наглядом і координацією реалізації домовленостей; реєстрацією суден, що прямують у розблоковані українські порти; затвердженням графіків транзиту та заходу суден у порти.
Крім того, створюються спеціальні інспекційні групи за участю всіх сторін, які перевірятимуть судна на предмет наявності несанкціонованих вантажів і персоналу на борту. Такі групи працюватимуть у гаванях в районі Турецької протоки (протока Босфор), які попередньо будуть визначені турецькою стороною.
"Ця угода додає нам можливостей, але ми не припиняємо роботу з розвитку альтернативних шляхів логістики і готові до будь-яких сценаріїв", - підсумував міністр.
Нагадаємо: Адміністрація президента Туреччини повідомила, що підписання угоди щодо вивезення зерна відбудеться у Стамбулі 22 липня о 16:30 у палаці Долмабахче. У церемонії візьмуть участь президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган та генсекретар ООН Антоніу Гутерреш. Від України угоду має підписати міністр інфраструктури Олександр Кубраков. У Стамбул також прибув міністр оборони рф сергій шойгу.
У результаті російської агресії більше 20 мільйонів тонн українського зерна, призначеного на експорт, у тому числі в рамках Світової продовольчої програми ООН заблоковано у межах країни. Частина зерна вивозиться через "коридори солідарності", на кордонах з Україною, що були організовані ЄС для вивезення зерна сушею, автомобільним та залізничним транспортом. Також зерно вивозиться внутрішніми водними шляхами, але це дає змогу лише частково вирішити проблему.
Українська делегація на чолі з міністром інфраструктури України Олександром Кубраковим перебуває у Стамбулі на переговорах щодо зернового питання.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44