У НАТО починаються масштабні військові навчання Nordic Response-2024

Головна > Міжнародне > У НАТО починаються масштабні військові н...
Author

Олександр Талов

04.03.2024, 11:15
Shares

1

Views

677

Триває підготовка до навчань Nordic Response 24 – частини серії НАТО Steadfast Defender 24, фото Фелікса Сундбека.

4 березня НАТО розпочинає навчання із захисту своєї нещодавно розширеної території– у них візьмуть участь понад 20 тисяч солдатів з 13 країн.

Навчання Nordic Response-2024 під пройдуть у північних регіонах Альянсу − Фінляндії, Норвегії і Швеції, повідомляє пресслужба об'єднаного командування військово-повітряних сил НАТО.

Об’єднане спільне навчання буде зосереджено на обороні та захисті Північного регіону.

"Ми повинні бути в змозі дати відсіч і зупинити будь-кого, хто намагається кинути виклик нашим кордонам, цінностям і демократії — з огляду на поточну безпекову ситуацію в Європі, навчання є надзвичайно актуальними та важливішими, ніж будь-коли раніше", — сказав бригадний генерал Трон Стренд, Королівський ВПС Норвегії, командувач Норвезьким центром повітряних операцій.

У них візьмуть участь понад 4тисяч фінських солдатів, що є найбільшою участю країни-новачка в закордонних навчаннях за всю історію НАТО.

Нині завдяки розширенню НАТО за рахунок Фінляндії, а згодом і Швеції, навчання мають назву Nordic Response.

Вони триватимуть до 15 березня за участі Бельгії, Великої Британії, Канади, Данії, Фінляндії, Франції, Німеччини, Італії, Нідерландів, Норвегії, Іспанії, Швеції і Сполучених Штатів.

Повідомляється, що приблизно половина військ, які беруть участь у навчаннях, тренуватиметься на суші, решта тренуватиметься на морі.

Зокрема, будуть залучені понад 50 підводних човнів, фрегатів, корветів, авіаносців і різних десантних суден, а в повітрі за участю понад 100 винищувачів, транспортних літаків, літаків морської розвідки і гелікоптерів.

Як зазначили у Командуванні, Крайня Північ є важливою та стратегічно розташованою територією для НАТО. Навчання підвищують готовність скандинавських країн і здатність проводити широкомасштабні спільні операції в складних погодних і кліматичних умовах,

Нагадаємо: Steadfast Defender єнайбільшими навчаннями НАТО з 1988 року.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Війна

Військові РФ обстріляли склад із зерном на Херсонщині

Протягом двох минулих тижнів російські військові спалили щонайменше 75 гектарів пшениці на деокупованій території області.

11.07.2024 - 17:31

Arrow
Theme

Війна

Сили оборони вночі знищили 6 ударних БпЛА над Україною

Ворожі ударні БпЛА були збиті у Миколаївській, Хмельницькій, Львівській та Івано-Франківській областях.

11.07.2024 - 08:21

Arrow

Вас це може зацікавити