У НАТО домовились про фінансову підтримку України на €40 млрд напередодні саміту альянсу – Reuters

Головна > Політика > У НАТО домовились про фінансову підтримк...
Author

Ольга Фединчік

03.07.2024, 14:28
Shares

4

Views

120

НАТО дасть Україні ПДЧ і прийме в Альянс. Але коли - BBC News Україна
GETTY IMAGES

Союзники по НАТО домовилися виділити військову допомогу Україні у розмірі 40 млрд євро наступного року.

Про це повідомив Reuters європейський дипломат за тиждень до запланованої зустрічі лідерів альянсу у Вашингтоні.

Зобовʼязання підтримки для України стануть ключовою частиною ширшого пакету для Києва, який має наголосити на підтримці НАТО у в довгостроковій перспективі та прокласти шлях до можливого членства країни у військовому альянсі з 32 країн.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг звернувся до держав-членів з проханням зберегти військову допомогу Україні на тому ж рівні, що й у роки після повномасштабного вторгнення Росії в Україну в 2022 році, склавши загалом близько 40 млрд євро на рік.

Лідери НАТО підпишуть це зобовʼязання наступного тижня у Вашингтоні.

За словами дипломата, хоча держави-члени не підтримали первісне прохання Столтенберга про таке багаторічне зобовʼязання, пакт включає положення про переоцінку внесків союзників на майбутніх самітах НАТО.

Джерело зазначило, що союзники також вирішили підготувати два звіти протягом наступного року, щоб встановити, яка країна постачає які вантажі в Україну, щоб задовольнити вимоги більшої прозорості в альянсі.

У угоді йдеться, що держави-члени "намагатимуться виконати це зобовʼязання за допомогою пропорційних внесків".

Фінансове зобовʼязання є частиною ширшого пакету заходів щодо України, який лідери НАТО погодять на саміті у Вашингтоні з 9 по 11 липня.

У червні союзники вирішили, що НАТО візьме на себе активнішу роль у координації постачання зброї в Україну, взявши на себе управління від Сполучених Штатів у спробі захистити цей процес, оскільки скептично налаштований по відношенню до НАТО Дональд Трамп балотується на другий термін як президент США.

Напередодні вашингтонського саміту союзники, як і раніше, розходяться в думках щодо того, чи слід посилювати формулювання НАТО щодо майбутнього членства України в альянсі і як це зробити. Офіційна лінія НАТО полягає в тому, що Україна приєднається одного разу, але не поки країна перебуває у стані війни.

"Майбутнє України – в НАТО", – заявили її лідери на торішньому саміті у Вільнюсі.

За словами дипломатів, деякі союзники хочуть посилити це формулювання, пропонуючи на саміті оголосити, що шлях України до членства є "незворотним".

Нагадаємо: Багаторічний план підтримки України було запропоновано наприкінці травня, і він має бути представлений президентові Володимиру Зеленському на саміті лідерів НАТО у Вашингтоні на початку липня.

У червні міністри оборони країн НАТО домовилися, що організація візьме на себе велику роль разом із очолюваною США групою «Рамштайн» у визначенні того, яка військова техніка потрібна Україні. НАТО тепер також координуватиме постачання зброї до центрів союзників та навчання українських солдатів за межами країни. За словами джерел, союзники обговорюють, чи варто створити спеціального представника у Києві для спостереження за цими зусиллями.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Війна

Ворог штурмував у районах Нью-Йорка та Торецька, а також неподалік населених пунктів Північне та Залізне

На Покровському напрямку нашими захисниками відбито 41 атаку,загарбники намагалися витіснити українські підрозділи і

24.07.2024 - 08:02

Arrow
Theme

Економіка

Меморандум про співпрацю у сфері безпілотників підписали "Антонов" та Boeing 

Угода демонструє постійні зусилля компанії щодо пошуку нових можливостей для роботи з українською промисловістю.

23.07.2024 - 10:01

Arrow

Вас це може зацікавити