У Литві розпочалися міжнародні навчання за участю країн НАТО

Головна > Міжнародне > У Литві розпочалися міжнародні навчання ...
Author

Назар Лазебний

04.09.2023, 14:54
Shares

2

Views

888

armyinform.com.ua

У Литовській Республіці розпочинаються міжнародні військово-інженерні навчання «Інженерний грім 2023», які триватимуть з 4 по 15 вересня.

Про це повідомляє пресслужба Литовської армії, інформує Інфокурс.

"Навчання проходитимуть на полігонах імені генерала Сільвястраса Жукаускаса (Пабрадський район) і Руднінкай (Шальчінінкайський район район), місті Каунас (стадіон ім. Дарюса та Гіренаса), Вільнюському, Йонавському та Швянченіському районах», - повідомили у армії.

Зазначається, що у навчаннях традиційно беруть участь союзники з різних країн НАТО. Цього року учасниками стануть понад 1000 військових із Бельгії, Чехії, Естонії, США, Великої Британії, Латвії, Польщі, Нідерландів, Угорщини та Німеччини.

Міжнародні навчання "Інженерний грім" – це найбільші навчання, організовані інженерним батальйоном полковника Юозаса Віткауса, які проводяться з 2013 року. Метою навчань є підготовка військовослужбовців до виконання завдань інженерного забезпечення, забезпечення маневру піхоти, зведення маневру, взаємодії територіальних та об’єднаних інженерних підрозділів Сухопутних військ, удосконалення взаємодії.

Згідно повідомлення, основна частина навчань проходитиме на полігоні ім. генерала Сільвястраса Жукаускаса в Пабраде, де під час ситуаційних тренувань солдати встановлюватимуть вибухові та невибухові перешкоди, виконуватимуть огородження доріг, захист від атомної, біологічної та хімічної зброї та виконуватимуть інші завдання інженерного забезпечення.

Під час навчань, як на військовій, так і на цивільній ділянках, очікується більш інтенсивне пересування військової техніки, будуть використовуватися імітаційні боєприпаси та піротехнічні заряди.

Нагадаємо: На початку серпня в Литві проходили кілька видів військових маневрів: навчання у рамках перевірки бойової готовності Збройних сил Литви, а також навчання "Королівський удар 2023".

Також ІК інформував, що у Білорусі 1 вересня розпочались військові навчання "Бойове братерство - 2023", які триватимуть до 6 вересня. Оперативно-стратегічні навчання країн-членів ОДКБ на шести полігонах у Брестській, Ґродненській та Мінській областях. Програма включає "дії сил колективної безпеки в умовах кризової ситуації в східноєвропейському регіоні", а також розвідувальну діяльність, тренування структур безпеки, підрозділів радіоактивного, хімічного та біологічного захисту. За даними білоруських ЗМІ, у навчаннях візьмуть участь дві з половиною тисячі військовослужбовців, буде задіяно 500 одиниць техніки.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Війна

Росіяни вдарили авіабомбою по Селидовому, є загиблі та поранені

внаслідок ворожого обстрілу пошкоджені багатоповерхові та приватні житлові будинки й автомобіль.

21.06.2024 - 11:05

Arrow
Theme

Політика

Посли ЄС погодили 14-й пакет санкцій проти Росії

Обмеження запроваджуються, щоб змусити РФ зупинити війну та вивести свої війська з України.

20.06.2024 - 11:21

Arrow

Вас це може зацікавити