У Конгрес США внесли законопроєкт про конфіскацію активів РФ
Два члени Сенату Сполучених Штатів Америки, демократ Шелдон Вайтхаус і республіканець Джим Ріш, разом з низкою конгресменів Палати представників внесли в четвер, 15 червня, на розгляд американських законодавців законопроєкт про конфіскацію російських активів для відбудови України.
Про це повідомляє комітет Сенату із закордонних справ, інформує Інфокурс.
Повідомляється, що Законопроєкт "Про відновлення економічного процвітання і можливостей для українці"внесли одразу в Сенат і Палату представників.
Проєкт містить заклик до президента США Джо Байдена ініціювати створення із закордонними партнерами "спільного міжнародного компенсаційного механізму" як додаткового способу передання Україні заарештованих російських капіталів.
"Відбудова економіки України після того, як її народ відбив криваве і жорстоке вторгнення Росії, коштуватиме сотні мільярдів доларів. Цілком логічно, що Путінський російський режим має сплатити цей рахунок", - сказав співавтор ініціативи Вайтхаус.
Водночас сенатор Ріш зазначив, що за рік повномасштабної війни Росії проти України понад 300 мільярдів доларів російських державних активів залишаються замороженими по всьому світу.
"З огляду на жорстокість Росії та безперервні воєнні злочини проти українського народу, буде правильно, якщо російські державні кошти в США будуть арештовані та перенаправлені на допомогу Україні у відбудові країни", - зазначив він.
Що закладено у законопроєкт:
- Проєкт закону передбачає фінансову відповідальність Росії за відбудову України та надає президенту США повноваження вилучати заморожені активи РФ, включно з резервами російського Центрального банку, для швидкого передання цих коштів владі України.
- Забороняє переказ коштів російським організаціям, які перебувають під санкціями, доти, допоки РФ не піде з України і не погодиться на компенсації за шкоду, заподіяну її неспровокованою агресією.
- Доручає президенту США працювати із союзниками та партнерами над створенням міжнародного компенсаційного механізму для передачі конфіскованих або заморожених суверенних активів РФ для відбудови України.
- Надає Управлінню з координації санкцій Державного департаменту додаткові ресурси для роботи з партнерами та союзниками за кордоном для конфіскації додаткових суверенних активів РФ в інших країнах.
Президент України Володимир Зеленський привітав ініціативу та подякував американцям за неї.
"У таких диктатурах, як російська, саме гроші є найвищою цінністю. І тим паче для осіб, які обслуговують керівний режим або є фактично господарями державних структур. Коли свої гроші втратить і держава-терорист і всі російські особи, чия колаборація з Кремлем створила умови для російської агресії або які є публічним прикриттям для російських корупціонерів, тоді буде досягнута дуже важлива мета - вони відчують, що таке втрата", - зазначив він.
Зеленський додав, що росіяни не поважають життя - їхня влада не цінує людей і готова витрачати людські життя сотнями тисяч, а ось "гроші вони жаліють".
"Свої активи вони цінують. Вони мають їх повністю втратити, причому на користь тих, хто постраждав від їхньої агресії, від цієї терористичної війни на користь нашої держави, наших людей", - цитує його сайт Офісу президента України.Зазначив Володимир Зеленський.
Нагадаємо: Як повідомляв "Голос Америки", США вперше дозволили конфіскацію активів російського олігарха - 5,4 мільйона доларів Костянтина Молофєєва. Це рішення відкрило шлях для використання коштів на відновлення зруйнованої війною України. Генпрокурор США заявив, що ці гроші спрямують до фонду відновлення України. У травні 2023 року Генеральний прокурор США Меррік Гарланд схвалив першу виплату уряду Києва, грошей, які США вилучили у Костянтина Малофєєва. Рішення на користь конфіскації 5,4 мільйона доларів російського олігарха було схвалено у лютому суддею Нью-Йоркського суду.
Малофєєв, наближений до Путіна олігарх, який перебуває під санкціями США, введеними після вторгнення Росії до України є засновником пропагандистського російського інформаційного ресурсу "Царьград" та вважається одним із прямих винуватців війни в Україні, як важливе джерело фінансування бойовиків на Донбасі починаючи з 2014 року. США також заявили, що Малофєєв фінансував росіян, які пропагували сепаратизм у Криму після того, як Росія захопила півострів в 2014 році.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44