У червні ЄС отримав більше газу морем зі США, ніж трубопроводами з росії
У червні Європейський Союз вперше отримав більше природного газу морськими шляхами зі США, ніж через трубопроводи з рф.
Про це повідомив директор Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) Фатіх Бірол, інформує Інфокурс.
Після різкого скорочення Росією в середині червня обсягів постачання до ЄС газу, червень став першим місяцем в історії, коли ЄС отримав більше газу із США через СПГ-термінали, ніж через трубопровід з рф, зазначив Бірол.
"Падіння російської пропозиції вимагає зусиль для зменшення попиту в ЄС, щоб підготуватися до важкої зими", - написав він.
Нагадаємо: 15 червня "Газпром" повідомив, що через проблеми на "Портовій" знизить прокачування газу до 67 млн куб. м на добу (60% від планового показника). Російська компанія оголосила, що може забезпечити транспортування лише 100 млн кубометрів газу на добу замість звичайних 167 млн кубометрів. У Європі це назвали шантажем.
Минулого року в МЕА заявляли, що світу не потрібно інвестувати в нові нафтові та газові родовища, якщо уряди повинні досягти своїх чистих нульових цілей до 2050 року. За словами Бірола, без значного скорочення споживання викопного палива світ продовжуватиме стикатися з небезпечними коливаннями цін на нафту та газ.
Наразі Європа скоротила свою залежність від російського газу приблизно до 20% від загального обсягу поставок після вторгнення в Україну з приблизно 40% раніше, за даними консалтингової компанії ICIS. Але більшість варіантів диверсифікації поставок, таких як морські вантажі скрапленого природного газу, вичерпано.
Як писав Forbes посилаючись на аналітиків Fitch Ratings, щоб компенсувати відмову від постачання газу з рф, країнам ЄС знадобиться не менше трьох років.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьВійна
Російські ударні дрони, які вранці 22 листопада атакували Суми, були споряджені шрапнеллю.
22.11.2024 - 09:46
Війна
Підрозділи зенітних ракетних військ знищили шість ракет Х-101.
21.11.2024 - 10:35