Туристичний гід: історія аеропорту «Бориспіль»
Нещодавно аеропорту "Бориспіль" виповнилося 60 років. За ці роки з військового аеродрому він перетворився на міжнародний аеропорт. My-Kiev дізнався, як розпочиналася історія головного аеропорту країни, хто назвав його «критим ринком» і чому співробітники «Борисполя» жили у наметах.
На місці нинішнього аеропорту "Бориспіль" раніше був військовий аеродром. У перші дні Другої світової війни фашисти намагалися захопити його, і тому місто Бориспіль потрапило під масове бомбардування. 22 червня 1959 року на базі військового аеродрому вирішили будувати аеровокзал для пасажирських та вантажних авіаперевезень. Перший рейс "Москва-Київ-Москва" виконав пасажирський літак ТУ-104.
Інфраструктури військового аеродрому для повноцінної роботи аеропорту не вистачало. Було два трапи та один телефон. Фахівців для обслуговування пасажирів та вантажів було достатньо, а от приміщень – ні.
Співробітникам аеропорту доводилося працювати у звичайних наметах. Трохи пізніше їх замінили на дерев'яні будиночки, які більше були схожі на бараки. Таких тимчасових споруд було шість. Вони стали першими бориспільськими терміналами. Доречі, в Одесі історія свого часу була не набагато краще, рекомендуємо прочитати про це.
Аеропорт «Бориспіль» будували і вдень, і вночі. При цьому він працював цілодобово, приймав з 1960 року міжнародні рейси, наприклад, у Будапешт, Софію, Відень та інші міста Європи. І лише через 5 років добудували приміщення та авіавокзал. Урочисто відкрили аеропорт "Бориспіль" 20 травня 1965 року. Спочатку аеровокзал було розраховано на обслуговування 1600 пасажирів на годину.
Фішкою аеропорту «Бориспіль» одразу після урочистого відкриття став скляний купол над центральним залом. Його дуже довго та важко будували.
Одразу після відкриття аеропорту росіяни охрестили «критим ринком». Українці у відповідь прозвали їхній «Домодєдово» «стайнею». Наші аргументували це тим, що російський аеропорт був побудований практично у прямокутних формах, що нагадувало стайню. Ймовірно, росіяни боялися, що наш аеропорт буде кращим. Хоча тоді «Бориспіль» був другим за площею після «Домодєдово».
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44