Турецька Karpowership веде переговори про розміщення трьох «плавучих ТЕС» біля Одеси.
Турецька компанія Karpowership веде перемовини про відправку плавучих "електростанцій" до України.
Про це пише Nikkei Asia з посиланням на члена правління Karpowership з комерційних операцій Зейнеп Харезі, інформує Інфокурс.
За словами Харезі, переговори ведуться з керівництвом Одеської області та НЕК "Укренерго". Йдеться про розміщення трьох "плавучих ТЕС" поблизу Одеси загальною потужністю 300 МВт.
В Karpowership зазначили, що намагаються визначити параметри, повʼязані з безпекою персоналу і активів.
"Після забезпечення цих параметрів, ми хотіли б продовжити реалізацію проєкту", – наголосила Харезі.
Проте Харезі зазначила, що скоріше за все "знадобиться "зелене світло" від Організації Об'єднаних націй, щоб реалізувати проект подібно до "зернової угоди"
"Залежно від потреб і дозволів ми можемо зробити це протягом цього року. Кораблі готові та здані в експлуатацію. Ми можемо розгорнути їх лише за три тижні", - сказала Харезі.
Джерело Nikkei Asia в Україні повідомило, що сторони знаходяться на стадії комерційних переговорів.
Три "плавучі ТЕС" здатні видавати потужність 300 МВт, якої вистачить для забезпечення електроенергією до 1 млн будинків при повному завантаженні.
Karpowership є флагманською компанією турецького холдингу Karadeniz Holding. До її складу входять 36 суден, які можуть виробляти електроенергію, спалюючи скраплений природний газ, мазут із низьким вмістом сірки або біодизель.
Судна під’єднують бортову електростанцію до берегової мережі, використовуючи близько кілометра кабелів.
Нагадаємо: 23 листопада росія всьоме атакувала українську енергетичну інфраструктуру. Два десятки ракет влучили в обʼєкти інфраструктури в Києві, Львові, Вінниці, Кривому Розі.
Масований ракетний обстріл призвів до тимчасового знеструмлення всіх атомних станцій, більшості ТЕС та ГЕС. Також було уражено об‘єкти електропередачі. Після массованої атаки багато міст України залишилися без електроенергії, а столиця Київ – на 80% без світла та води.
Через масовані ракетні обстріли пошкоджено близько 50% усієї енергетичної інфраструктури України.
З 25 листопада всі чотири атомні електростанції України знову мають доступ до національної енергосистеми після повної втрати зовнішнього електропостачання після російських обстрілів 23 листопада.
За даними Міноборони, за останні девʼять місяців РФ завдала понад 16 000 ракетних ударів по Україні, більшість російських цілей – цивільні.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьВійна
Російські ударні дрони, які вранці 22 листопада атакували Суми, були споряджені шрапнеллю.
22.11.2024 - 09:46
Війна
Підрозділи зенітних ракетних військ знищили шість ракет Х-101.
21.11.2024 - 10:35