Турецікі компанії придбали десятки танкерів для транспортування російської нафти
Турецькі компанії придбали десятки танкерів, які перевозять російську нафту. Зокрема, Beks Ship Management стала один із найбільших у світі судновласників, що транспортують нафту РФ.
Про це повідомляє The Wall Street Journal, інформує Інфокурс.
Із 2021 року компанія придбала за понад півмільярда доларів 37 кораблів, багато з них – застарілі нафтові танкери.
Як повідомляє видання, такі компанії, як Beks, є критично важливим елементом у спробах Росії продовжувати постачати нафту по всьому світу та фінансувати війну проти України.
Наразі флот таких компаній включає сотні суден по всьому світу, багато з яких належать компаніям у Греції, Індії, Об’єднаних Арабських Еміратах, а також Туреччині. Чимало з них ухиляється від західних санкцій, діючи поза звичайними галузевими стандартами, часто відмовляючись від страхування в P&I Clubs (глобальній мережі, що страхує близько 90% світових комерційних перевезень). Деякі компанії використовують паралельну російську систему страхування, створену з початку війни.
Згідно з аналізом даних про судноплавство антикорупційною групою Global Witness, станом на лютий 2023 року Beks був четвертим за величиною судновласником у торгівлі російською нафтою. Через діяльність таких компаній Росії вдалося збільшити свою частку на деяких із найбільших світових ринків нафти упродовж війни.
Офіційні особи США кажуть, що Вашингтон залишається стурбованим тим, що Туреччина є центром порушень санкцій Росією, серед яких - "тіньовий флот" для нафти РФ, заходи в турецькі порти російських вантажних суден, які перебувають під санкціями і перевозять зброю, постачання товарів, зокрема, електроніки, яка потрібна Москві для виробництва зброї.
У коментарі WSJ західний дипломат, посилаючись на розмови уряду США з турецьким державним і приватним сектором, зазначив, що ведуть постійний діалог з урядом Туреччини з цих питань і що "щиро сподіваємося уникнути сценарію, за яким турецька компанія буде піддана санкціям, і ми працювали як з урядом, так і з приватним сектором, щоб поінформувати їх про цілком реальні ризики".
Нагадаємо: У липні Росія заробила 15 мільярдів доларів від експорту нафти.
Також росіяни знайшли спосіб обійти санкційне обмеження ціни на продаж нафти до Індії. Йдеться про завищені транспортні витрати.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44