Турецікі компанії придбали десятки танкерів для транспортування російської нафти

Головна > Економіка > Турецікі компанії придбали десятки танке...
Author

Ольга Фединчік

18.08.2023, 16:22
Shares

5

Views

553

Первый танкер-химовоз с системой eSAIL® | 2023-08-17 2023-08-17
Фото: Odfjell

Турецькі компанії придбали десятки танкерів, які перевозять російську нафту. Зокрема, Beks Ship Management стала один із найбільших у світі судновласників, що транспортують нафту РФ.

Про це повідомляє The Wall Street Journal, інформує Інфокурс.

Із 2021 року компанія придбала за понад півмільярда доларів 37 кораблів, багато з них – застарілі нафтові танкери.

Як повідомляє видання, такі компанії, як Beks, є критично важливим елементом у спробах Росії продовжувати постачати нафту по всьому світу та фінансувати війну проти України.

Наразі флот таких компаній включає сотні суден по всьому світу, багато з яких належать компаніям у Греції, Індії, Об’єднаних Арабських Еміратах, а також Туреччині. Чимало з них ухиляється від західних санкцій, діючи поза звичайними галузевими стандартами, часто відмовляючись від страхування в P&I Clubs (глобальній мережі, що страхує близько 90% світових комерційних перевезень). Деякі компанії використовують паралельну російську систему страхування, створену з початку війни.

Згідно з аналізом даних про судноплавство антикорупційною групою Global Witness, станом на лютий 2023 року Beks був четвертим за величиною судновласником у торгівлі російською нафтою. Через діяльність таких компаній Росії вдалося збільшити свою частку на деяких із найбільших світових ринків нафти упродовж війни.

Офіційні особи США кажуть, що Вашингтон залишається стурбованим тим, що Туреччина є центром порушень санкцій Росією, серед яких - "тіньовий флот" для нафти РФ, заходи в турецькі порти російських вантажних суден, які перебувають під санкціями і перевозять зброю, постачання товарів, зокрема, електроніки, яка потрібна Москві для виробництва зброї.

У коментарі WSJ західний дипломат, посилаючись на розмови уряду США з турецьким державним і приватним сектором, зазначив, що ведуть постійний діалог з урядом Туреччини з цих питань і що "щиро сподіваємося уникнути сценарію, за яким турецька компанія буде піддана санкціям, і ми працювали як з урядом, так і з приватним сектором, щоб поінформувати їх про цілком реальні ризики".

Нагадаємо: У липні Росія заробила 15 мільярдів доларів від експорту нафти.

Також росіяни знайшли спосіб обійти санкційне обмеження ціни на продаж нафти до Індії. Йдеться про завищені транспортні витрати.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Війна

Вночі знищено 15 БПЛА ворога, 14 з них на Миколаївщині та Одещині

Усього зафіксовано пуски 18 ударних БпЛА "Shahed-136/131". Основні напрямки удару – Хмельниччина та Одещина.

07.12.2023 - 09:09

Arrow
Theme

Міжнародне

Непал вимагає у Росії не вербувати його громадян до своєї армії 

Непальські солдати, служать британській та індійській арміям після здобуття Індією незалежності у 1947 році відповідно до угоди між трьома країнами. Н...

06.12.2023 - 12:16

Arrow

Вас це може зацікавити