Туреччина збільшила експорт товарів, які можуть бути використані у воєнних цілях до Росії- FT
На Заході занепокоєні обсягами постачання Туреччиною до РФ товарів цивільного призначення, які можуть використовуватися з військовою метою.
Як зазначається у матеріалі Financial Times, зокрема йдеться про мікрочіпи, комунікаційне обладнання та телескопічні приціли.
“Зростаюча торгівля та відповідне зростання імпорту до Туреччини 45 цивільних товарів, які використовуються російськими військовими, підірвали спроби США та Європи стримати здатність Москви озброювати свої збройні сили, посилюючи напруженість між Анкарою та її партнерами по НАТО”, - йдеться в повідомленні.
У зв'язку із ситуацією, що склалася, заступник міністра фінансів США з питань тероризму та фінансової розвідки Браян Нельсон цього тижня відвідає Стамбул і Анкару.
Зазначається, що він збирається обговорити “зусилля щодо запобігання, припинення та розслідування торговельної та фінансової діяльності, яка приносить користь зусиллям Росії у її війні проти України”.
Зазначається, що це буде друга поїздка Нельсона до Туреччини цього року, яка відбувається на тлі ознак того, що деякі запчастини подвійного призначення, визначені США та їхніми союзниками як такі, що мають важливе значення для ведення війни, транспортуються безпосередньо до Росії, навіть якщо вони були позначені як такі, що їдуть в іншу країну.
“За перші дев'ять місяців 2023 року Туреччина повідомила про експорт 45 товарів, які США вважають "високопріоритетними", на 158 мільйонів доларів до Росії та п'яти колишніх радянських країн, підозрюваних у тому, що вони виступають посередниками для Москви. Це втричі більше, ніж за аналогічний період 2022 року, коли почалася війна в Україні”, - повідомляє видання.
При цьому, згідно з аналізом Financial Times даних митної бази даних Trade Data Monitor, середня цифра за 2015-21 роки становила 28 мільйонів доларів.
Зазначені 45 категорій товарів включають мікрочіпи, комунікаційне обладнання та окремі деталі, такі як телескопічні приціли, що підпадають під експортний контроль США, ЄС, Японії та Великої Британії, спрямований на запобігання їх потраплянню в Росію.
“Але їх можна обійти компаніями, які використовують структури посередників, щоб приховати свої кінцеві пункти призначення”, - зазначає FT.
Окрім того, імпорт Туреччиною товарів високого пріоритету з країн G7 цього року зріс більш ніж на 60 відсотків порівняно з тими ж періодами між 2015 і 2021 роками до майже 500 мільйонів доларів.
Також вказується з посиланням на неназваного європейський чиновник із санкцій, що Туреччина разом з Об’єднаними Арабськими Еміратами часто слугує проміжним пунктом призначення для російських компаній, які прагнуть використовувати багатоетапні маршрути імпорту, щоб обійти контроль.
Згідно з оцінками США та ЄС, Росія використовує товари високого пріоритету у своїх крилатих ракетах, безпілотниках і вертольотах.
Нагадаємо: Банки Об’єднаних Арабських Еміратів (ОАЕ) посилили контроль над російськими компаніями, які базуються в країні, через тиск з боку США щодо боротьби з ухиленням від санкцій.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44