Туреччина та рф без участі України узгодили план вивозу українського зерна
Туреччина та росія досягли попередньої домовленості про відновлення поставок української аграрної продукції з ключового чорноморського порту. План передбачає розмінування берегів Одеси.
Про це пише Bloomberg, інформує Інфокурс.
План, запропонований рф та Туреччиною, передбачає розмінування акваторії поблизу Одеси та має гарантувати безпечний вихід кораблів із Чорного моря під егідою ООН. Туреччина пропонує створити центр у Стамбулі для моніторингу та координації вантажів. Росія також вимагає можливості інспектувати кораблі, які прямують в Україну, на предмет зброї, але Київ такі умови відкидає.
Україна не брала безпосередньої участі в переговорах, пише видання.
За словами осіб знаймих з предметом обговорення, Київ скептично ставиться до такої пропозиції, зазначає видання, та стурбований тим, що зняття оборони може залишити життєво важливий порт відкритим для російського нападу.
Як пише Bloomberg, уряд президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана запропонував військову допомогу для розмінування берегів Одеси та супроводу зернових кораблів.
Україна ще не схвалила цей план, проте Туреччина сподівається, що схвалення цієї пропозиції ООН може послабити безпекові занепокоєння Києва.
"путін каже, що не використовуватиме торгові шляхи для нападу на Одесу. Це той самий путін, який сказав канцлеру Німеччини Шольцу та президенту Франції Макрону, що не нападатиме на Україну — за кілька днів до початку повномасштабного вторгнення в нашу країну. Ми не можемо вірити путіну, його слова пусті", - прокоментував угоду міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.
Натомість міністр закордонних справ росії Сергій Лавров, який у середу має відвідати Анкару для обговорення угоди, заявив у понеділок, що він оптимістично налаштований на те, що військові чиновники зможуть знайти рішення.
Президент України Володимир Зеленський у свою чергу заявив, що Київ не був запрошений на переговори щодо угоди, укладеної для Анкари цього тижня.
"Наперед коментуючи досягнення угоди, рф прагне перекласти відповідальність на Україну за зрив поставок, але факт залишається фактом: продовольча криза була штучно створена росією і тільки росією", - зазначив заступник міністра економіки України Тарас Качка.
Нагадаємо: За даними ООН, в українських портах на початок травня було заблоковано майже 4,5 млн тонн зерна. Продукцію неможливо експортувати через закриті морські шляхи внаслідок війни рф проти України.
Російські війська вкрали кілька сотень тисяч тонн зерна на окупованих ними територіях України, заявляв заступник міністра сільського господарства Тарас Висоцький. За його словами, переважну більшість з 1,5 млн тонн зерна, яке зберігається на окупованій території, також може бути вкрадено.
раніше путін пропонував сприяння у розвʼязанні продовольчої кризи за умови зняття санкцій з росії під час телефонної розмови з премʼєр-міністром Італії Маріо Драгі.
Як повідомляв раніше Інфокурс, напередодні Politico з посиланням на урядовців Білого дому писало, що США не готові послабити санкції проти Росії в обмін на відновлення експорту зерна Чорним морем, але стежать за переговорами про відновлення експорту зерна, які ведуть з росією ООН і Туреччина.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44