Топ-менеджмент Дунайського пароплавства намагався незаконно продати флот на 2 млрд грн
Служба безпеки України заблокувала спробу незаконного відчуження майна ПрАТ "Українське Дунайське пароплавство" топменеджментом компанії. Своїми діями організатори могли завдати шкоди суспільству на понад 2 млрд гривень.
Про це повідомляє пресцентр СБУ.
Оперативники і слідчі спецслужби встановили, що махінація була організована під виглядом "реорганізації" діяльності пароплавства. Під час неї ділки планували вивести з балансу товариства 455 одиниць флоту, в тому числі морські і річкові судна і баржі. Все це - в інтересах іноземної комерційної структури.
Організатори також збиралися штучно інвестувати кошти дочірніх і афілійованих підприємств пароплавства в статутний капітал іноземної компанії.
"Для реалізації протиправної схеми зловмисники свідомо надали профільному Міністерству документацію за нульовою вартістю 455 одиниць флоту, узгодження якої дозволило самостійного розпоряджатися державним майном", - йдеться в повідомленні.
Як підкреслили в СБУ, дії посадових осіб могли привести до нанесення збитку обороноздатності держави.
Правоохоронці провели ряд слідчих дій в офісних приміщеннях пароплавства і за місцем проживання учасників угоди. Під час обшуків вилучено:
- комп'ютерна техніка та електронні носії інформації;
- документація про діяльність офшорних компаній пароплавства;
- договору зовнішньоекономічної діяльності для ремонту плавзасобів;
- документи про створення офшорних компаній і фінансової звітності.
Отримані докази долучені до матеріалів справи.
Фото: ssu.gov.ua
Також була виявлена велика сума готівки в іноземній валюті.
Фото: ssu.gov.ua
Триває досудове розслідування по ч. 1 ст. 14 ч. 5 ст. 191 (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 1 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу України.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44