Тернистий шлях України до ЄС

Головна > Культура > Тернистий шлях України до ЄС
Author

Назар Лазебний

25.07.2022, 20:50
Shares

1

Views

953

Такими були послання вищих посадових осіб Європейського Союзу з того часу, як Росія розпочала повномасштабне вторгнення, а президент України Володимир Зеленський благав прискорити процес вступу до ЄС. Але напередодні саміту ЄС з цього питання, яке відбудеться цього місяця, ці заяви дедалі більше розходилис із реальним становищем країн-членів. Якщо ви не хочете занурюватися у політику, то карточні ігри вас задовільнять.

Проти надання Україні статусу на членство в ЄС виступали кілька країн, зокрема Данія та Угорщина. До того ж Нідерланди та Німеччина висловлювали думку про те, щоб виконавчий орган ЄС надав висновок про те, чи готова України до процесу приєднання до прийняття політичного рішення.

Тяжби із прийняттям до ЄС

За словами числених дипломатів, не було одностайної думки, щодо надання 27 країнами ЄС Україні "статуса кандидата".У той час як деякі чиновники, законодавці та лідери ЄС наполягали на прискоренні заявки Києва, інші намагалися стримати очікування України, наголошуючи, що до членства можуть пройти десятиліття. У приватних бесідах деякі дипломати ЄС визнавали, що їхні уряди нервуються з приводу початку процесу вступу з країною, яка перебуває у стані війни. Деякі з них запитували, чи має Україна взагалі шанси на вступ.

Підтримка словом, але не завжди - ділом

Та вже 17 червня Єврокомісія рекомендувала надати Україні статус кандидата в члени ЄС. Це обов’язковий формальний кроком перед розглядом питання на рівні Європейської ради. Як зазначили у ЄК, думка комісії була сформована на підставі заявки від України на членство в ЄС та на основі аналізу двох опитувальників країни. Саме за ними оцінювалася готовність України до виконання Копенгагенських критеріїв розвинутого демократичного суспільства та її відповідність до положень acquis communitaire Євросоюзу.

Водночас для України прописали вимоги, виконавши, які країна не втратить статуста зможе перейти до наступного етапу процедури. Зокрема, йдеться про боротьбу з корупцією та судову реформу, Київ має завершити призначення вже обраного на конкурсі очільника САП, провести конкурс глави НАБУ тощо.

Нарешті Україна набула статусу кандидата на вступ в ЄС

Голова Європейської Ради Шарль Мішель перед голосуванням 23 червня на саміті в Брюсселі зазначив, що це голосування «вирішальний момент для Європейського Союзу».

«Це геополітичний вибір, який ми зробимо сьогодні", - заявив він.

Євроінтеграційні прагнення підтримали 27 країн-членів Європейського Союзу одностайно проголосувавши за рішення про надання статусу кандидата на вступ до ЄС.

Президент Франції Еммануель Макрон назвав рішення про європейську перспективу України "сильним сигналом для Росії в поточному геополітичному контексті", проте зауважив, що шлях від статусу кандидата до статусу члена ЄС не буде швидким, він буде довгим та вимогливим.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Економіка

20 країн-членів НАТО звернулися до України щодо партнерства або постачання військової техніки – опитування

До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...

20.11.2024 - 14:48

Arrow
Theme

Бізнес

Нюанси ПДВ при експорті: що важливо знати підприємцям для успішного ведення бізнесу?

Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.

20.11.2024 - 10:44

Arrow

Вас це може зацікавити