Суд у Німеччині відмовив у звільненні Nord Stream 2 від вимог газової директиви ЄС
Вищий регіональний суд Дюссельдорфа у середу, 25 серпня, відмовив у звільненні російського газопроводу "Північний потік-2" від правил газової директиви Європейського союзу.
Про це повідомляє Reuters.
У квітні 2019 року Європарламент прийняв оновлену директиву, що поширює правила газового ринку ЄС на трубопроводи, прокладені з країн, що не входять у Союз, у тому числі на "Північний потік-2".
Згідно директиви -діяльність компаній, що постачають газ, і компаній, що його транспортують має бути відокремленою. Це означає, що компанія-оператор "Північного потоку-2" повинна бути незалежною від "Газпрому", а 50% його пропускної потужності повинні резервуватися для альтернативних постачальників. Винятки можливі, але тільки зі схвалення Єврокомісії.
Теоретично можливість звільнення від регулювання передбачається законодавством ФРН, але поширюється тільки на газопроводи, які були добудовані до травня 2019 року. Федеральне мережеве агентство Німеччини відмовилося зробити виняток для "Північного потоку - 2".
15 червня компанія Nord Stream-2 подала апеляцію проти рішення ФСА до Верховного регіонального суду Дюссельдорфа. Nord Stream-2 наполягає, що на 23 травня 2019 р. газопровід був завершений з погляду економічної функціональності. Компанія прийняла незворотні інвестиційні рішення на мільярди євро, грунтуючись на правовій базі, яка діяла задовго до того, як Європейська комісія оголосила про наміри змінити Газову директиву.
Агентство підкреслює, що судове рішення відкладе, але не зупинить завершення газопроводу "Північний потік - 2".
Нагадаємо: РФ майже завершила прокладку труб "Північного потоку - 2" і планує запустити його в експлуатацію ще до кінця року. Після того, як це станеться, Росія матиме інфраструктуру для транзиту газу в Західну Європу повністю в обхід України.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44