Столтенберг виразив сподіванння на те, що Зеленський приїде на саміт Альянсу у Мадрид

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг
Reuters
Президента України Володимира Зеленського зарошено на наступний саміт НАТО в Мадриді. Союзники по НАТО вітатимуть особисту участь Зеленського якщо вона буде можливою, однак при відсутності такої можливості, готові також вислухати звернення українського лідера у форматі захищеної телеконференції.
Про це у Брюсселі під час пресконференції перед зустріччю міністрів оборони країн-членів Альянсу сказав генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг, пише Укрінформ, інформує Інфокурс.
"Президент Зеленський буде запрошений на саміт НАТО у Мадриді, щоб звернутися до всіх лідерів, коли ми зустрінемося разом наприкінці цього місяця. Безумовно, буде вітатися його особиста присутність, якщо це буде можливим. Якщо ні – він зможе зробити своє звернення у форматі телеконференції. Це буде нагода підтвердити, що всі лідери підтримують Україну, висловити солідарність і продемонструвати її не лише на словах, а й у справах", - наголосив керівник НАТО.
Столтенберг нагадав, що Президент Зеленський вже звертався до учасників саміту НАТО у березні та зможе знову зробити це за два тижні під час саміту в Мадриді.
Відповідаючи на запитання журналістів, чи є розгляд заявки на членство України в ЄС достатньою підставою, щоб повернутися до розгляду заявки України на членство в НАТО, Столтенберг зауважив, що зараз головним пріоритетом НАТО є допомога Україні у відбитті російської агресії.
"Україна залишається кандидатом на входження до Альянсу. Головна увага НАТО зараз зосереджена на тому, щоб надати українцям допомогу у боротьбі із російським вторгненням, допомогти їм практично з використанням летальної та нелетальної допомоги, сприяти модернізації її збройних сил та їх взаємосумісності з НАТО, це те, що ми вже робили багато років. Саме це завдання є нині пріоритетним у відносинах між НАТО і Україною", - підкреслив він.
Нагадаємо: 28-30 червня у Мадриді відбудеться черговий саміт НАТО, який розгляне сучасні виклики для європейської та євроатлантичної безпеки, в першу чергу – наслідки агресивної війни росії проти України, а також шляхи подальшої трансформації Альянсу. Лідери країн-союзниць приймуть нову Стратегічну концепцію НАТО.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьВійна
На Лиманському напрямку ворог атакував 26 разів.
01.04.2025 - 11:00
Міжнародне
Протягом останнього місяця було зафіксовано 5 випадків, коли дрони, ймовірно, російські, пролітали над центром ЄС Іспрі, на озері Маджоре, у провінц...
31.03.2025 - 14:15