Статус безробітного у воєнний час: що зміниться?
21 квітня 2022 року Верховна Рада прийняла Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо деяких питань функціонування сфер зайнятості та загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в період воєнного стану" . Закон набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування.
Вказаним законом врегульовано особливості набуття статусу безробітного та виплати відповідної допомоги у період дії воєнного стану та протягом 180 днів, після його завершення.
Набуття статусу безробітного
- Для всіх категорій безробітних: статус безробітного надається на наступний день, після реєстрації у Центрі зайнятості на підставі заяви такої особи та без дотримання вимог щодо наявності підходящої роботи.
- Особливості для внутрішьопереміщених осіб (ВПО) та осіб, які перебувають у зонах ведення бойових дій: статус безробітного надається на підставі відомостей, отриманіх Центром зайнятості з державних реєстрів та баз даних державних органів.
У разі, якщо такі особи мають не розірвані трудові відносини з роботодавцем, припинити трудові договори можна, шляхом подання до Центру зайнятості за місцем перебування такої особи заяви, на ім’я роботодавця. В такому разі трудові відносини ввадаються припиненими на наступний день, після подання такої заяви. Центр зайнятості зобов’язаний повідомити про надходження такої заяви роботодавця, а також податкові органи та Пенсійний фонд.
Особа втрачає статус безробітного з підстав, передбачених ст. 45 Закону України "Про зайнятість населеня" , а також у разі перебування за кордоном понад 30 календарних днів. Тут варто відзначити, що законодавець надав змогу, підтвердити намір подальшого перебування у статусі безробітного будь-якими засобами коммунікації. Робити таке підтвердження, щоб не втратити статус безробитного, варто кожних 30 днів.
Отримання допомоги по безробіттю
Для всіх категорій безробітних:
- нарахування допомоги починається з наступного дня, після набуття статутсу безробітного
- виплата допомоги може відбуватись без обов’язкового відвідування Центрів зайнятості за умови підтвердження статусу не рідше, ніж один раз на 30 днів будь-якими засобами коммунікації.
- максимальний розмір допомоги не може перевищувати півтора розмірів мінімальної заробітної плати
- нарахування допомоги припиняється з підстав, передбачених ст. 31 Закону України "Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", а також у разі перебуваня безробітного за кордномо понад 30 календарних днів.
Особливості для ВПО:
Допомога по безробіттю ВПО, які не мають необхідних для її нарахування документів, відбувається на підставі відомостей, отриманих Центром зайнятості з державних реєстрів та баз данних органів державної влади.
До моменту отримання необхідної інформації допомога виплачується в мінімальному розмірі, передбаченому законодавством. На сьогодні цей розмір складає: 650 грн. - для безробітних, які мають менш ніж 6 місяців страхового стажу протягом останніх 12 місяців та 1800 грн - для інших.
Максимальна тривалість виплати такої допомоги не може перевищувати 180 днів.
Однак, після отримання відомостей з реєстрів розмір та період виплати допомоги можуть бути переглянуті.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44