США ввели нові санкції проти Росії
Сполучені Штати Америки запровадили нові санкції проти Російської Федерації через її дії проти суверенітету та інтересів США , а також союзників та партнерів Америки. Зокрема, через втручання у вибори, кібератаки, порушення усталених принципів міжнародного права, включаючи повагу територіальної цілісності держав.
Про це повідомляється на сайті Білого дому та сайті Міністерства фінансів США
"Адміністрація Байдена ясно дала зрозуміти, що Сполучені Штати хочуть, щоб відносини з Росією були стабільними і передбачуваними. Ми не думаємо, що нам потрібно продовжувати рух по негативній траєкторії. Однак ми також ясно дали зрозуміти - публічно і в приватному порядку - що ми будемо захищати наші національні інтереси і будемо платити за дії російського уряду, спрямовані на те, щоб заподіяти нам шкоду", - йдеться у повідомленні.
Під санкції потрапили 16 фізичних та 16 юридичних осіб, задіяних у спробах уряду Росії вплинути на президентські вибори в США 2020 року, на чолі з першим заступником керівника Адміністрації президента РФ Олексієм Громовим. Серед них - кілька осіб та організацій, пов'язаних з Євгеном Пригожиним.
Також обмеження торкнуться шести російських технологічних компаній, які надають підтримку російським спецслужбам.
Це військовий технополіс "ЭРА" в Анапі, АО "Пасіт", Науково-дослідний інститут спеціалізованих обчислювальних пристроїв та автоматики безпеки ("Спецвузавтоматика"), ТОВ "Необіт", АО "АСТ" і АО "Позитив Текнолоджиз".
Ще п'ять фізичних і три юридичні особи потрапили під санкції через окупацію Криму Росією.
Це проєктна організація "Ленпромтранспроект", "Дирекція з будівництва залізниці Беркатіт-Томмот-Якутськ" та генеральний директор "Мостотреста" Леонід Риженькін (за участь в будівництві Керченського мосту), Сімферопольське СІЗО-1 (за порушення прав людини), міністри окупаційної адміністрації Ларіса Кулініч і Павло Каранда, начальник кримського управління ФСБ Леонід Михайлюк та начальник кримського управління Слідчого комітету Володимир Терентьєв (як представники окупаційної влади).
"США в партнерстві з Європейським союзом, Великобританією, Австралією та Канадою наклало санкції на вісім фізичних і юридичних осіб, пов'язаних з триваючою російською окупацією та репресіями в Криму. Трансатлантичне співтовариство одностайно підтримує Україну проти односторонніх провокацій Росії вздовж Лінії зіткнення на сході України, в окупованому Криму та вздовж кордонів України, а також погоджується з необхідністю негайного припинення Росією нарощування військової потужності і підбурювальних риторики", - заявляють у Білому домі .
Внесення цих осіб до санкційних списків передбачає блокування їх активів на території США. Американським громадянам заборонено співпрацю з ними.
З Вашингтону вишлють десять російських дипломатів.
Санкції також торкнуться державного боргу Росії. З 14 червня американським інвесторам буде заборонено купувати державні облігації, випущені російським Центробанком, Міністерством фінансів чи Фондом національного добробуту.
США також вперше відкрито звинуватили Службу зовнішньої розвідки Росії в минулорічній кібератаці, коли шкідливий код сховали в оновленні програмного забезпечення SolarWinds. Операцію здійснило хакерське угрупування СЗР РФ, відоме як APT 29, Cozy Bear та The Dukes.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44