США призупинили використання вакцини Johnson & Johnson через поодинокі випадки тромбозу
У США центри по контролю і профілактиці захворювань CDC та Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів (USFDA) рекомендують призупинити використання вакцини проти Covid-19 Johnson & Johnson через поодинокі випадки тромбозу.
Про це повідомляє CNN
У США на 6,8 млн введених доз цієї вакцини виявили шість випадків тромбозу. Одна з жінок з таким побічним ефектом, 45-річна мешканка Вірджинії, померла, ще одна людина зараз перебуває в критичному стані, пише видання.
Представники Центру контролю та профілактики захворювань США і Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і ліків (FDA) повідомили, що несприятливі симптоми у вигляді порушень згортуваності крові проявилися у жінок віком від 18 до 48 років на 6-13 день після щеплення.
"CDC скличе зустріч Консультативного комітету з практики імунізації (ACIP) в середу для подальшого розгляду цих випадків і оцінки їх потенційної значущості", - йдеться в заяві.
Вакцинацію J&J призупинили на час розслідування причинно-наслідкового зв'язку з препаратом. Поки цей зв'язок не доведений.
"Ми тісно співпрацюємо з медичними експертами та органами охорони здоров'я, і ми рішуче підтримуємо відкриту передачу цієї інформації медичним працівникам та громадськості", - йдеться в заяві компанії J&J.
Вакцина J&J створена на основі аденовірусу, як і препарат AstraZeneca, після якого також були зафіксовані нечасті випадки тромбозу. Препарат Johnson & Johnson відрізняється тим, що вводиться одноразово – для повної вакцинації не потрібна друга доза. Також для її зберігання і транспортування необхідна температура звичайного холодильника, а не наднизькі температури.
Нагадаємо: Європейське медичне агентство (EMA) дійшло висновку, що між вакциною AstraZeneca та рідкісними випадками утворення тромбів можливий зв'язок. Водночас в агенстві підкреслюють, що загальні переваги вакцини у запобіганні коронавірусу перевищують ризики побічних ефектів.
EMA вважає, що цей наслідок необхідно внести до списку дуже рідкісних побічних ефектів препарату.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44