США готові захищати Литву як союзника по НАТО - Нед Прайс
США твердо прихильні статті 5 Північноатлантичного договору, яка визначає, що атака на одну країну НАТО є нападом на цілий Альянс, тож готові захищати Литву в разі зазіхань росії на її територію.
Про це заявив на брифінгу у Вашингтоні речник Держдепартаменту США Нед Прайс, інформує Інфокурс.
"Ми чітко дали зрозуміти під час війни Росії проти України, і фактично задовго до того, як росія почала своє неспровоковане вторгнення в Україну, що наша прихильність НАТО і, зокрема, наша прихильність до статті 5 НАТО, передумовою якої є той факт, що у разі нападу на одного з учасників Альянсу буде вважатися нападом на всіх, ці зобов'язання з боку Сполучених Штатів є залізними", - підкреслив Прайс.
Він також зазначив, що США не тільки риторично пояснили це, вони зміцнили східний фланг НАТО, особливо ті країни, які були на передньому краї російських загроз протягом багатьох років.
Прайс зауважив, що США цінують ті "безпрецедентні економічні заходи" проти росії, які разом з Америкою застосували інші країни, в тому числі Литва. Він нагадав, що кампанія тиску на росію охоплює десятки країн по всьому світу, в тому числі з боку ЄС і НАТО.
"Литва була вірним партнером. Ми підтримуємо НАТО. Ми підтримуємо наших союзників по НАТО, і ми підтримуємо Литву", - заявив Прайс.
Він уточнив, що має на увазі передусім прихильність статті 5 Північноатлантичного договору, яка "є основою Альянсу".
Нагадаємо: Литва з 18 червня припиняє залізничний транзит підсанкційних вантажів між Калінінградською областю та основною територією рф. Заборона торкнеться 40-50% номенклатури товарів, що перевозилися між Калінінградською областю та рештою росії. За словами міністра закордонних справ Литви Габріелюса Ландсбергіса, заборона на транзит продукції з рф - це не рішення Литви, а санкції Євросоюзу щодо росії.
МЗС росії викликало очільницю литовської дипмісії Віргінію Умбрасене і заявило їй протест у зв'язку із рішенням влади Литви заборонити транзит великої номенклатури вантажів до Калінінградської області. Було висунуто вимогу "негайного скасування рестрикцій" і водночас заявлено, що "росія залишає за собою право на дії задля захисту своїх національних інтересів".
У той же час тимчасовому повіреному у справах росії Сергію Рябоконю МЗС Литви вручило ноту з роз'ясненням щодо обмежувальних заходів ЄС до деяких категорій товарів, що прямують транзитом до Калінінграда.
Зазначимо, що Калінінград має для Росії стратегічне значення через базування найбільшої військово-морської бази російського флоту. У Калінінградській області розміщені комплекси "Іскандер" з ядерним боєзарядом.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьПолітика
Також до пакету увійшли артилерійські боєприпаси калібру 155 мм та 105 мм.
03.12.2024 - 10:14
Війна
Постраждалих серед населення немає.
02.12.2024 - 11:13