Спроби Росії легітимізувати залучення російських "миротворців" на Донбасі
Керівник української сторони Спільного центру контролю і координації питань припинення вогню і стабілізації лінії розмежування сторін генерал-майор Сергій Салкуцан надіслав главі СММ ОБСЄ ноту про провокаційні дії окупаційних сил.
Як повідомляється в Telegram української делегації Тристоронньої контактної групи по Донбасу, Російська Федерація спробує легітимізувати питання залучення російських миротворців для врегулювання конфлікту на сході України,
За наявною в УС СЦКК інформацією, Російською Федерацією проводиться низка заходів, спрямованих на перегляд раніше досягнутих за посередництва СММ ОБСЄ домовленостей про додаткові заходи щодо посилення режиму припинення вогню.
Зокрема, ці дії РФ спрямовані на оцінку реакції міжнародного співтовариства на можливу участь військовослужбовців ЗС РФ у складі СЦКК як "...єдиного надійного способу для сприяння врегулюванню конфлікту на сході України".
Зокрема в повідомленні йдеться про те, що 27 лютого на позиціях одного з підрозділів 2 АК (зона відповідальності - ТОРЛОУ) була проведена зйомка серії репортажів, в яких акцентується увага на можливості підвищення ефективності контролю режиму припинення вогню в разі залучення до цього процесу російських миротворців. При цьому заявляється, що така оцінка, нібито, була дана представниками СММ ОБСЄ з деяких західноєвропейських країн
До проведення вищевказаних зйомок були залучені військовослужбовці 2 АК, а в якості знімального реквізиту використовувалися уніформа спостерігачів СММ ОБСЄ і військовослужбовців так званого "представництва ЛНР в СЦКК".
Як заявляє українська сторона, подібні провокаційні дії спрямовані на дискредитацію місії та координаційного механізму як ефективного інструменту контролю за режимом припинення вогню.
"Даний факт свідчить про небажання російської сторони виконувати взяті раніше на себе зобов'язання і домовленості, досягнуті сторонами в ході засідань ТКГ і у форматі Нормандської четвірки, а саме в точному дотриманні цих домовленостей і полягає дієвий механізм мирного врегулювання", - зазначається у повідомленні.
Останніми днями у штабі ООС заявляють про те, що російські найманці провокують ЗСУ на відкриття вогню, щоб потім звинуватити в обстрілах. У кількох випадках противник обстрілював українські позиції одночасно із запитом на тишу начебто через обстріл з боку ЗС.
Нагадаємо: З 00:01 27 липня 2020 на Донбасі вступила в силу чергова домовленість про "повне і всеосяжне припинення вогню".
Збройний конфлікт у Донбасі триває З 2014 року, після російської окупації Криму. Україна і Захід звинувачує Росію в збройній підтримці бойовиків. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські "добровольці".
У жовтні 2019 року новий президент Володимир Зеленський висловив ідею про розміщення миротворців тільки на кордоні між Росією і окупованими нею районами Донецької і Луганської областей.
За даними ООН, з квітня 2014-го до 31 липня 2020 року в результаті збройного конфлікту на Донбасі загинули від 13 100 до 13 300 осіб.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьПолітика
Також до пакету увійшли артилерійські боєприпаси калібру 155 мм та 105 мм.
03.12.2024 - 10:14
Війна
Постраждалих серед населення немає.
02.12.2024 - 11:13