Спецтрибунал з покарання злочину агресії проти України буде створений на базі Ради Європи
Під час 13-ї зустрічі групи держав (Core Group) зі створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії проти України був затверджений проєкт статуту трибуналу і досягнута домовленість про його запуск на базі двосторонньої угоди України з Радою Європи.
Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на європейського посадовця, який брав участь у засіданні групи, яке відбулося 3-4 лютого у Брюсселі.
За словами посадовця, спецтрибунал з покарання злочину агресії проти України буде створений на базі Ради Європи, про що оголосять під час останнього, 14-го, засідання групи держав (Core Group) зі створення спецтрибуналу у 2025 році.
"Під час засідання Core Group цього тижня експерти затвердили проєкт статуту спецтрибуналу щодо злочину агресії проти України. Це фактично трибунал проти Путіна. Трибунал буде створений на базі угоди, яку Україна підпише з Радою Європи. В основі трибуналу лежатиме розширена часткова угода (enlarged partial agreement), до якої зможуть приєднатися інші держави", – пояснив співрозмовник "Європейської правди".
Посадовець уточнив, що за таким самим принципом створювався Реєстр збитків від війни з Росією– один зі спільних проєктів Ради Європи та України. Він стане частиною загального механізму компенсації втрат України від війни, до якого вже приєдналися 43 держави світу та Європейський Союз.
Рада Європи відіграватиме ключову роль у створенні трибуналу, і саме тому на засідання 3-4 лютого в Брюссель приїхав особисто генеральний секретар Ради Європи Ален Берсе. Він проводив перемовини з єврокомісаром Майклом Макгратом, верховною представницею ЄС з зовнішньої політики Каєю Каллас та заступницею голови офісу президента України Іриною Мудрою.
"Для того, щоб трибунал був створений, необхідне рішення Комітету міністрів Ради Європи – але отримати його буде нескладно, адже воно вимагає лише двох третин голосів. Після цього до розширеної часткової угоди зможуть приєднатися інші держави", – заявив європейський посадовець.
Нагадаємо: Обговорення стосовно спецтрибуналу для Росії за злочин агресії тривають із 2022 року, алепрактичного прогресу в цьому питаннітривалий час не було.
Раніше коаліція держав зі створення спецтрибуналу узгодила ключові параметри роботи трибуналу, зокрема щодо його юрисдикції, та опрацювала дорожню карту з "конкретними подальшими кроками".
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьВійна
Найгарячіша ситуація на Покровському, Торецькому та Куп'янському напрямках, 52 атаки відбито українськими захисниками.
05.02.2025 - 09:44
Війна
оператори дронів бригади "Червона Калина" разом з побратимами із 38-ї окремої бригади морської піхоти відпрацювали з безпілотників по ворожій техніці,...
04.02.2025 - 13:10