Союзники США вважають, що Китай розробляє ударні безпілотники для Росії
Китай розробляє дрони типу Shahed-136 та може постачати їх до РФ для ведення війни проти України.
Про це повідомляє агенціяBloomberg.
"Китайські та російські компанії розробляють ударний безпілотник, схожий на іранську модель, розгорнуту в Україні, повідомили європейські чиновники, знайомі з цим питанням, що свідчить про те, що Пекін може наблизитися до надання смертоносної допомоги, проти якої застерігали західні чиновники",- цдеться у публікації агенції.
Як зазначається, ще у 2023-му, а наразі китайці почали розробку та тестування версії БпЛА для підготовки до відправлення в Росію. І робити вони зможуть це набагато швидше за Іран.
Зокрема, у 2023 році китайські та російські компанії провели переговори про співпрацю у створенні нового безпілотника, після чого розпочалася його розробка, а згодом і тестування.
Як розповіли джерела Bloomberg, ці дрони ще не використовували у війні проти України.
Декілька ЗМІ повідомляли, що Пекін розробляє ударний дрон-камікадзе Sunflower-200, який має такі ж характеристики, як іранський Shahed-136.
Зазначається, що надання РФ таких безпілотників означатиме поглиблення підтримки Пекіном Москви.
Втім, офіційні особи США заявляють, що Китай поки утримується від прямого надання росіянам зброї та артилерії, що означало б безпрецедентну ескалацію.
У Китаї також заявляють, що не надають зброї жодній зі сторін.
Як заявив речник посольства Китаю в США Лю Пенюй, Китай не постачає зброю сторонам українського конфлікту і суворо контролює експорт товарів подвійного призначення.
Водночас, Міністерства оборони та закордонних справ Росії не відповіли на запити про коментарі.
Нагадаємо: 18 червня на спільній пресконференції з генсеком НАТО Єнсом Столтенбергом у Вашингтоні держсекретар США Ентоні Блінкен заявив, щоКитай забезпечує поставки російському ВПК близько 70% верстатів та 90% мікроелектронікивід усього імпорту РФ, повідомляв Укрінформ.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44