Сотням російських танкерів можуть заборонити доступ до європейських портів

Головна > Економіка > Сотням російських танкерів можуть заборо...
Author

Олександр Талов

23.06.2023, 13:11
Shares

3

Views

467

Сотням російських танкерів можуть заборонити доступ до європейських портів

focus.ua

Сотням танкерів можуть заборонити доступ до європейських портів у рамках нових зусиль з боротьби з незаконним продажем російської сирої нафти, яка, на думку західних країн, допомагає фінансувати війну в Україні.

Про це пише Politico інформує Інфокурс.

Після тижнів напружених переговорів країни-члени ЄС нарешті підписали 11-й пакет санкцій, які будуть запроваджені проти Москви.

“Але замість того, щоб запроваджувати нові обмеження, ...Брюссель зосереджений на згортанні лазівок у чинних правилах та створенні повноважень для вторинних санкцій”, − зазначає видання.

Офіційні особи стурбовані так званим тіньовим флотом із сотень застарілих танкерів, що перевозять російську нафту, потенційно куплену за цінами, вищими за граничну ціну в 60 доларів за барель, встановлену G7.

Вважається, що багато суден, які належать мережі підставних компаній, багато з яких пов'язані з Грецією, відключають свої навігаційні системи. Це робиться, аби приховати, що вони або заходили до російських портів або беруть паливо з інших танкерів у морських водах.

Заходи, запропоновані Європейською комісією та узгоджені країнами-членами, заборонять судам, підозрюваним у цій тіньовій практиці, заходити до портів ЄС “незалежно від їхнього реєстраційного прапора”. Окрім того, у певних географічних районах танкери будуть змушені повідомляти владу про заплановане перевантаження нафти з судна на судно “не менше ніж за 48 годин” .

Згідно з аналізом S&P Global Market Intelligence, загалом у перевалці нафти з російських кораблів були залучені 167 танкерів, які потім пришвартувалися у портах ЄС.

Країни з великою морською промисловістю, такі як Греція, Кіпр та Мальта, спочатку висловлювали сумніви щодо планів боротьби з цією практикою, намагаючись захистити свої судноплавні компанії.

В останні місяці Росія збільшила експорт нафти до таких країн, як Індія, Китай та Пакистан, тоді як цифри показують, що ЄС імпортує паливо, перероблене із сирої нафти цих азійських країн. Також Bloomberg написав, що Росія відновила постачання нафти до підсанкційної Північної Кореї.

Нагадаємо: Раніше ІК повідомляв, що посли країн Європейського Союзу погодили 11 пакет антиросійських санкцій. У пакеті містяться заходи, спрямовані на протидію обходу санкцій.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Війна

Ворог гатить по Харківщині з різних видів озброєння, за добу дістали поранення 4 особи

Внаслідок ворожого авіаційного обстрілу ФАБ-500 села Осинове Куп’янського району пошкоджена переправа

01.03.2024 - 10:04

Arrow
Theme

Війна

У лютому Міноборони допустило до використання у військах 60 зразків озброєння

Так серед нових зразків ОВТ, є декілька засобів РЕБ, зокрема, так звані "окопні" радіоелектронні засоби, які дозволять ефективно протидіяти ворожим FP...

29.02.2024 - 13:50

Arrow

Вас це може зацікавити