Служба безпеки затримала українця, який захопив судно в Індійському океані

Пресцентр СБУ/ssu.gov.ua
СБУ затримала громадянина України, який захопив судно в Індійському океані і вимагав викуп за його звільнення.
Про це повідомляє пресцентр СБУ.
Як зазначають у відомстві, це перший випадок в історії України, коли особі повідомлено про підозру у піратстві (ч. 1 ст. 446 Кримінального кодексу України).
За інформацією Служби безпеки, піратом виявився житель Миколаївщини, який був працівником міжнародної компанії з охорони комерційних суден від піратів.
За інформацією СБУ, чоловік погрожуючи зброєю капітану корабля, заявив команді, що він вимагає зміни курсу судна та грошову винагороду у 500 тис. доларів. Почалися перемовини із менеджерами компанії судновласника, які тривали 4 дні.
Представникам судноплавної компанії вдалося вмовили пірата здати зброю та розблокувати човен за 6 тис. доларів.
Але коли зловмисник повернувся на плавучу базу охоронної компанії, він захопив її арсенал і почав нові перемовини. Цього разу вимагав 100 тис. доларів – інакше погрожував викинути всю зброю за борт.
Компанія відмовилася виплачувати викуп. Зловмисник встиг викинути частину зброї, а потім його зупинили силою. Оскільки події відбувалися у відкритому морі, то його неможливо було притягнути до відповідальності (на нейтральні води не поширюється юрисдикція жодної держави).
Пірата вдалося затримати в ході спецоперації уже в Україні. З часу приїзду на Батьківщину він декілька разів міняв паспорти і місця проживання.
Фото: Пресцентр СБУ/ssu.gov.ua
Наразі зловмиснику оголошено підозру за ч. 1 ст. 446 КК України, тобто у піратстві, а саме застосуванні насильства, пограбуванні або інших ворожих діях щодо екіпажу морського судна.
Вирішується питання щодо обрання міри запобіжного заходу.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьВійна
На Лиманському напрямку ворог атакував 26 разів.
01.04.2025 - 11:00
Міжнародне
Протягом останнього місяця було зафіксовано 5 випадків, коли дрони, ймовірно, російські, пролітали над центром ЄС Іспрі, на озері Маджоре, у провінц...
31.03.2025 - 14:15