Щонайменше 1,5 мільярда євро потрібно для відновлення енергооб’єктів України - Зеленський

Головна > Міжнародне > Щонайменше 1,5 мільярда євро потрібно дл...
Author

Олександр Талов

13.12.2022, 13:36
Shares

2

Views

269

Щонайменше 1,5 мільярда євро потрібно для відновлення енергооб’єктів України - Зеленський

glavcom.ua

Президент Володимир Зеленський заявив, що лише на поверхове швидке відновлення розбитих російськими ударами українських енергооб’єктів потрібно щонайменше 1,5 млрд євро.

Про це він сказав у своєму виступі на Міжнародній конференції "Солідарність з українським народом", організованій спільно Францією та Україною, пише Укрінформ, інформує Інфокурс.

"Україна вистояла проти сотень російських ударів різної інтенсивності по нашій енергетиці. Але зараз більшість наших електростанцій, на жаль, пошкоджені або зруйновані обстрілами. Всі гідроелектростанції, всі теплові електростанції", – сказав Зеленський.

Він додав, що один із російських ударів спровокував відключення усіх атомних блоків українських АЕС.

"Лише на поверхове швидке відновлення розбитих російськими ударами українських енергооб’єктів потрібно щонайменше півтора мільярда євро. Щоразу після кожного російського удару ми стараємося відновити технічну можливість генерувати і постачати електрику, але все одно щодобово нашим енергетикам доводиться відключати мільйони, мільйони українців від постачання через критичний дефіцит електрики у загальній енергосистемі", – повідомив президент.

За його словами, прямо зараз в Україні близько 12 мільйонів людей майже в усіх областях і в столиці відключені від електропостачання.

"На жаль, це типова для нас ситуація. І ми щодня очікуємо нових російських ударів, які можуть екстремально збільшити кількість відключень. Саме тому генератори і джерела безперебійного живлення стали в Україні зараз такою ж необхідністю, як бронетехніка і бронежилет", – підкреслив він.

За словами Зеленського, лише так можна захистити звичайних людей в умовах російської ставки на блекаут.

Глава держави повідомив, що фактично в Україні зараз будується паралельно основній децентралізована система генерації енергії.

"Будується дуже швидко в усіх регіонах, багатьма суб’єктами, але все ж таки вона не може задовольнити усі потреби України", – підкреслив Президент.

Він поінформував, що тисячі українських підприємств, малих, середніх бізнесів, соціальних об’єктів продовжують працювати завдяки генераторам. Також на генераторах функціонують лікарні, завдяки генераторам вже збережені сотні тисяч робочих місць, є інтернет та зв’язок.

Окрім того, додав Зеленський, по всій країні відкрито вже понад 5 тисяч "пунктів незламності".

"Я вже вдячний країнам, які вже допомагають Україні з відповідним обладнанням, щоб підтримувати такий рівень енергостійкості нашої держави і суспільства", – підкреслив Зеленський.

Нагадаємо: 23 листопада росія всьоме атакувала українську енергетичну інфраструктуру. Два десятки ракет влучили в обʼєкти інфраструктури в Києві, Львові, Вінниці, Кривому Розі.

Масований ракетний обстріл призвів до тимчасового знеструмлення всіх атомних станцій, більшості ТЕС та ГЕС. Також було уражено об‘єкти електропередачі. Після массованої атаки багато міст України залишилися без електроенергії, а столиця Київ – на 80% без світла та води.

З 25 листопада всі чотири атомні електростанції України знову мають доступ до національної енергосистеми після повної втрати зовнішнього електропостачання після російських обстрілів 23 листопада.

За даними Міноборони, за останні девʼять місяців РФ завдала понад 16 000 ракетних ударів по Україні, більшість російських цілей – цивільні.

Через масовані ракетні обстріли пошкоджено близько 50% усієї енергетичної інфраструктури України.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Економіка

20 країн-членів НАТО звернулися до України щодо партнерства або постачання військової техніки – опитування

До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...

20.11.2024 - 14:48

Arrow
Theme

Бізнес

Нюанси ПДВ при експорті: що важливо знати підприємцям для успішного ведення бізнесу?

Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.

20.11.2024 - 10:44

Arrow

Вас це може зацікавити