Що таке акне, причини виникнення та засоби для лікування

Головна > Міжнародне > Що таке акне, причини виникнення та засо...
Author

Ольга Фединчік

27.03.2023, 20:38
Shares

1

Views

1 267

Що таке акне, причини виникнення та засоби для лікування
null

Тому зовсім не важливо скільки тобі років чотирнадцять, двадцять п’ять чи сорок - людина однаково комплексує з приводу наявності вугрового висипу чи то на обличчі, чи на інших ділянках шкіри.

Акне (вугрі) - прояви та місця локалізації

Слід зазначити, що акне - це одне з найпоширеніших захворювань шкіри, що виникає в результаті запального процесу в області сальної залози та виникнення на цьому місці закритого чи відкритого комедону (запаленого вузлика чи, навіть, гнійничка). Згідно зі статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я на акне хворіють близько 90 відсотків молоді у віці від 12 до 20 років, а у деяких людей його прояви можуть виявлятися й у 30-40 років і викликати випадки затяжної депресії. Щоб уникнути переходу легкої форми акне у так звані хронічні (фізіологічні) форми та пов’язані з ними депресивні стани через виникнення гнійників та рубців на шкірі потрібно відповідально підходити до лікування захворювання. Аптека “Здорова родина” надає широкий спектр препаратів для лікування акне та вугрів. Засоби від акне поділяються на зовнішні та системні лікарські препарати. Після курсу лікування акне та вугрів, призначеного лікарем, необхідно підтримувати стан шкіри за допомогою косметологічних процедур з догляду за шкірою.

Місцем локалізації комедонів зазвичай є обличчя, шия, спина або верхня частина грудей. Зазвичай у підлітковому віці найбільш ураженою є Т-зона, до якої входить лоб, ніс та частина підборіддя. У більш зрілому віці акне може вражати щоки, нижню частину підборіддя, шию, верхню частину грудей.

Причини виникнення акне

  1. Збільшення виділення сальних залоз - це може бути викликано змінами гормонального фону, стресом, нездоровим способом життя та іншими факторами.
  2. Закупорка волосяного фолікулу - якщо пори забиті мертвими клітинами шкіри, то це може призвести до закупорки волосяного фолікулу, що створює сприятливе середовище для розвитку бактерій.
  3. Бактерії - розвиток бактерій у волосяному фолікулі може призвести до запалення та розвитку акне.
  4. Харчування - певні продукти харчування, такі як шоколад, солодощі, жирна та прожарена їжа, можуть погіршувати стан шкіри та сприяти розвитку акне.
  5. Генетична схильність - генетична властивість організму виробляти надмірну чоловічих статевих гормонів (андрогенів) або іїї надмірним впливом на організм особи.

Методи та засоби для лікування акне

  • Більш ретельна гігієна шкіри - це може включати щоденне миття обличчя з м'яким милом та теплою водою та ретельне очищення за допомогою лікувальних лосьйонів.

  • Застосування засобів від вугрів місцевого значення таких як креми та гелі, які містять бензоїл пероксид, саліцилову кислоту, ретиноїди та інші активні компоненти, які допомагають знизити запалення та розчинити закупорки в порах шкіри.
  • При більш виражених формах вугрового висипу лікар може призначити капсули від акне або файнер сироп очисник крові протизапальний і відновлюючий.
  • Проведення чистки обличчя - можливе при відсутності запалення на шкірі та при наявності комедонів.
  • Для лікування постакне рекомендоване застосування пілінгів та мезотерапії для покращення стану шкіри.

Компоненти, що входять до складу лікарських засобів від вугрового висипу та акне

  • Бензоїлпероксид - одним з найпоширеніших засобів для боротьби з акне. Знижує кількість бактерій на шкірі, що допомагає зменшити запалення та запобігти новим висипанням. Бензоїлпероксид доступний у формі гелю, крему та лосьйону.
  • Ретиноїди- препарати, які містять вітамін А. Вони сприяють видаленню ороговілої шкіри та зменшенню кількості бактерій на шкірі. Ретиноїди можуть бути доступні як у формі кремів, так і у формі таблеток (капсул).
  • Азелаїнова кислота є природним засобом для боротьби з акне. Зменшує кількість бактерій на шкірі, зменшує запалення та забезпечує звуження пор, входить до складу кремів та гелів.
  • Салицилова кислота - ще один засіб для боротьби з вуграми. Допомагає зменшити запалення та видалити забруднення з пор. Салицилова кислота входить до складу гелів, кремів та спиртового розчину.
Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Війна

Через дронову атаку росіян на Сумщину 2 людини загинули, 12 отримали поранення

Російські ударні дрони, які вранці 22 листопада атакували Суми, були споряджені шрапнеллю.

22.11.2024 - 09:46

Arrow
Theme

Війна

Росія вранці запустила по Дніпру міжконтинентальну балістичну ракету, "Кинджал" та сім Х-101

Підрозділи зенітних ракетних військ знищили шість ракет Х-101.

21.11.2024 - 10:35

Arrow

Вас це може зацікавити