Серед тем саміту ЄС будуть війна в Україні та санкції проти Білорусі

Головна > Енергетика > Серед тем саміту ЄС будуть війна в Украї...
Author

Ольга Фединчік

23.03.2023, 09:20
Shares

2

Views

560

Серед тем саміту ЄС будуть війна в Україні та санкції проти Білорусі

kpravda.com

Сьогодні, 23 березня, європейські лідери розпочнуть дводенний саміт ЄС у Брюсселі розмовою з генсеком ООН Антоніу Гутеррішем.

Про це повідомляє Польське радіо, інформує Інфокурс.

Як зазначається, санкції проти білорусі можуть стати однією з головних і дискусійних тем кількагодинної зустрічі.

Передумовою до цього є бажання Португалії і самого Гутерреша,які посилаючись на продовольчу безпеку, хочуть, щоб білоруський поташ, тобто солі калію, був виключений з-під санкційних обмежень, щоб забезпечити їх транзит через ЄС до бідніших африканських країн. Проти послаблення обмежень виступає переважно Литва за підтримки Польщі.

Інші теми саміту ЄС – міграція, конкурентоспроможність та енергетика.

Як повідомляє Tagesschau, після обміну думками учасників саміту з генеральним секретарем ООН Антоніу Гутеррешем по відеозв'язку до них має приєднатися президент України Володимир Зеленський.

Узгоджені поставки боєприпасів в Україну також будуть темою саміту, йтиметься про новий проєкт зі спільної закупівлі боєприпасів для України і поповнення власних запасів.

Серед питань порядку денного на найближчі два дні є притягнення до відповідальності винних у воєнних злочинах, подальше посилення колективного тиску на Росію, використання заморожених активів для відновлення України, глобальна продовольча безпека.

Проте, зазначає видання, є суперечки в інших сферах: німецька блокада відключення двигунів внутрішнього згоряння та реформа ринку електроенергії.

Єврокомісія хоче дозволити країнам ЄС щедріше сприяти виробництву дешевої енергії. Наприклад, інвестиції в "зелену" електроенергію, а також в атомну енергетику. Для таких країн, як Португалія чи Іспанія, цього недостатньо. Інші, такі як Німеччина, Фінляндія чи Нідерланди, попереджають про недоліки і вимагають спочатку ретельно вивчити можливі наслідки цієї реформи.

Нагадаємо: 20 березня Рада Європейського Союзу схвалила план надання Україні одного мільйона артилерійських боєприпасів.на загальну суму 2 млрд євро.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Економіка

20 країн-членів НАТО звернулися до України щодо партнерства або постачання військової техніки – опитування

До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...

20.11.2024 - 14:48

Arrow
Theme

Бізнес

Нюанси ПДВ при експорті: що важливо знати підприємцям для успішного ведення бізнесу?

Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.

20.11.2024 - 10:44

Arrow

Вас це може зацікавити