Сенат США підтримав законопроєкт, який значно спрощує постачання озброєння в Україну
Сенат США одноголосно підтримав законопроєкт щодо надання Україні ленд-лізу.
Про це пише Politico, інформує Інфокурс.
Як повідомляє видання, остаточне ухвалення програми ленд-лізу дозволить президенту США Джо Байдену більш ефективно відправляти зброю в Україну. Видання зазначає, що Сенат швидко підтримав цю ініціативу, оскільки українські військові довели, що можуть відбиватися від російських військ.
Програма ленд-лізу, створена за часів Другої світової, розглядалася як переломний момент, оскільки дозволила Штатам швидко поповнювати запаси союзників без процедурних перепон, що дозволило наблизити перемогу над Гітлером.
Politico вважає, що також це свідчить про віру Заходу в те, що Україна переможе російських окупантів.
"Необхідність поповнення збройних сил України стала нагальною в останні дні, оскільки жорстокість російської війни була ще більше виявлена, тож законодавці швидко реагували на термінові прохання президента України Володимира Зеленського", - зазначає Politico
Закон про ленд-ліз для захисту демократії в Україні від 2022 року прискорить передачу критично важливого військового озброєння та інших життєво необхідних матеріалів в Україну без бюрократії. Де-факто він дозволяє давати в оренду обладнання.
"Поки війна розгортається в Україні, якнайшвидша доставка військової допомоги має вирішальне значення для здатності України захищатися від неспровокованих нападів Путіна", – заявив сенатор-демократ Джин Шахін (Нью-Гемпшир).
Закон про ленд-ліз для України ще має пройти слухання в Палаті представників.
Нагадаємо: Ленд-ліз – це ухвалена 1941 року система, за якою Штати передавали союзникам у війні ключові боєприпаси, техніку, продовольство та нафтопродукти. Передбачала передачу в безкоштовне користування необхідного військового майна, яке після війни за потреби поверталося в США. Якщо майно було знищено, то за нього не сплачували.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44