Сенат США не підтримав імпічмент Трампа: наслідки для США

Головна > Енергетика > Сенат США не підтримав імпічмент Трампа:...
Author

Назар Лазебний

15.02.2021, 11:09
Shares

2

Views

777

Сенат США не підтримав імпічмент Трампа: наслідки для США

ФОТО: Slovoidilo

Процедура другого імпічменту, яку запустили демократи з метою не допустити його висування на наступних президентських виборах, завершлася на користь Трампа.

Сенат виправдав Трампа в справі про підбурювання до штурму Капітолію 6 січня. Республіканців, готових проголосувати разом з 50 демократами, виявилося лише семеро.

У підсумку за імпічмент проголосувало - 57, проти - 43. Дві третини голосів не набралося, хоча сім республіканців все ж проголосували за осуд, що відображає розкол в партійній верхівці.

Головний висновок з провалу імпічменту - Трамп, якщо захоче, зможе ще раз балотуватися в президенти.

Схоже для Трампа така розв'язка не стала дивиною. Відразу після голосування Сенату колишній президент опублікував звернення до прихильників із заявою про "найбільше в історії полювання на відьом".

У своєму зверненні Трамп дав зрозуміти, що не має наміру йти з політики, і анонсував створення свого руху.

"Наш історичний, патріотичний і прекрасний рух за те, щоб Зробити Америку Знову Величною, тільки почався. У майбутні місяці я поділюся з вами багато чим, і я з нетерпінням чекаю продовження нашої неймовірної подорожі до американської величі для всього нашого народу", - заявив екс-президент.

Думки експертів з цього приводу розділилися. Одні вважають, що це лише переможна риторика, інші - що Трамп таки спробує знову висунутися в президенти в 2024 році.

Існує також припущення, що він готує наступника, з огляду на те, що Трампу в наступну виборчу кампанію буде 78 років, а також неоднозначне ставлення до нього соратників-республіканців. За Трампом стоїть величезна армія виборців - 75 мільйонів американців, що є історичним рекордом, про що він згадав у своєму зверненні.

Також Трамп позначив головну претензію до демократів - "вони думають, що тільки їм можна".

"Сумно, що тільки одній партії в Америці завжди сходить з рук нехтування законом, прощення заколотників (привіт, BLM і Антифа!), Переслідування і шельмування тих, у кого відмінна від них точка зору", - заявив екс-президент,

Виправдання Трампа викликало неймомірну кількість емоцій серед противників.

Лідер демократичної більшості в Сенаті Чак Шумер назвав відмову засудити Трампа "самим ганебним голосуванням в історії Сенату США".

Байден заявив, що хоча Трампа і виправдали, "суть звинувачень не підлягає сумніву".

У Трампа звинувачення в підбурюванні відкидають і нагадують, що демократи минулого літа підтримували виступи антирасистів і ліваків, які викликали хвилю насильства і мародерства.

Юристи екс-президента склали список з трьох десятків видатних демократів, хто активно підтримував літні погроми, а тепер обурюються з приводу штурму Капітолію

Якщо Трамп таки зважиться знову балотуватися в президенти, йому потрібно заручитися підтримкою однопартійців. А серед них, трапився розкол.

До групи сімох республіканців, які підтримали імпічмент Трампа ввійшли відставники, які вже завершують свою кар'єру, законодавці з ліберальних штатів, які побоюються гніву виборців в разі підтримки Трампа, і "моралісти" на кшталт Мітта Ромні, які намагаються скористатися моментом, щоб посилити свою політичну вагу в партії.

Провал імпічменту Трампа ще більше загострив протистояння між прихильниками і противниками та зміцнив позиції Трампа в республіканській партії.

"Трампісти вже на законних підставах говорять про правоту свого лідера і прагнуть реваншу, а противники Трампа впевнені, що він все ж винен, а рішення Сенату називають політичним. Обстановка знову загострилася. Найближчим часом можна очікувати як нового витка протестів трампістов, так і сутичок двох таборів - аж до громадянського конфлікту ", - сказав вашингтонський політолог Пітер Стоун.

Нагадаємо: Перший імпічмент Трампа був пов'язаний з Україною - його звинувачували в нібито тиску на Зеленського для отримання компромату на Байдена.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Економіка

20 країн-членів НАТО звернулися до України щодо партнерства або постачання військової техніки – опитування

До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...

20.11.2024 - 14:48

Arrow
Theme

Бізнес

Нюанси ПДВ при експорті: що важливо знати підприємцям для успішного ведення бізнесу?

Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.

20.11.2024 - 10:44

Arrow

Вас це може зацікавити