СБУ проводить безпекові заходи у Києво-Печерській Лаврі

Головна > Економіка > СБУ проводить безпекові заходи у Києво-П...
Author

Марія Куренко

22.11.2022, 14:07
Shares

1

Views

1 057

СБУ проводить безпекові заходи у Києво-Печерській Лаврі

Служба безпеки України

Служба безпеки України проводить контррозвідувальні заходи на території Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври у Києві.

Про це повідомила пресслужба СБУ, інформує Інфокурс.

"Ці заходи відбуваються спільно з Національною поліцією та Національною гвардією в межах системної роботи СБУ з протидії підривній діяльності російських спецслужб в Україні. Зокрема, враховуючи збройну агресію рф, зростає ризик вчинення терористичних актів, диверсій, захоплення заручників, особливо в місцях великого скупчення громадян", - зазначили у Службі безпеки.

Безпкові заходи проводяться для:

  • недопущення використання Лаври як осередку «русского мира»;
  • перевірки даних про використання приміщень УПЦ для переховування диверсійно-розвідувальних груп, іноземних громадян, зберігання зброї тощо;
  • убезпечення населення від провокацій і терористичних актів.

Фото: Служба Безпеки України

За безпосередньої участі представників церкви правоохоронці проводять огляд території та приміщень Лаври для виявлення заборонених до обігу предметів та здійснюють перевірку осіб на території Лаври щодо їхньої причетності до протиправної діяльності на шкоду державному суверенітету України.

У пресслужбі СБУ підкреслили, що усі дії відбуваються в межах чинного законодавства.

"Наголошуємо, що у своїй діяльності СБУ дотримується принципу неупередженості до діяльності будь-якої релігійної конфесії та поважає право кожного громадянина на свободу світогляду і віросповідання, як це визначено Конституцією України", - зазначає СБУ.

Згідно з повідомленням СБУ у Фейсбук, також були проведені обшуки в у тьох монастирях УПЦ МП, а саме: Сарненсько-Поліській єпархії УПЦ МП, а також Корецькому Свято-Троїцькому монастирі і жіночому монастирі на честь Волинської ікони Божої Матері в селі Серники.

Обшуки проводять для недопущення використання релігійних громад в якості осередку "русского мира". В СБУ пояснили, що обшуки проводять у межах роботи з протидії підривній діяльності російських спецслужб в Україні.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Міжнародне

137 заручників все ще утримуються в секторі Гази - речник уряду Ізраїлю

Семеро людей все ще вважаються зниклими безвісти з моменту нападу на Ізраїль 7 жовтня.

01.12.2023 - 16:53

Arrow
Theme

Банки

НБУ скасував усі обмеження на продаж готівкової валюти населенню

Регулятор вважає, що скасування валютних обмежень сприятиме мінімізації різниці між готівковим та безготівковим курсами та, як результат, стабілізації...

01.12.2023 - 09:53

Arrow

Вас це може зацікавити