Санкції в дії: доходи росії від продажу нафти і газу впали до мінімуму за 14 місяців

Головна > Економіка > Санкції в дії: доходи росії від продажу ...
Author

Марія Куренко

13.09.2022, 18:15
Shares

3

Views

841

Санкції в дії: доходи росії від продажу нафти і газу впали до мінімуму за 14 місяців

censor.net

У серпні доходи росії від виторгу за енергоносіїв знизився до найнижчого рівня більш ніж за рік. Це сталося через те, що санкції Заходу після вторгнення рф в Україну спонукали її продавати нафту зі знижкою та зменшувати потоки газу до Європи.

Про це пише Bloomberg, інформує Інфокурс.

"Відмова деяких традиційних покупців у Європі купувати російську нафту означає, що Москва була змушена продавати нафту зі значною знижкою на азіатських ринках, позбавляючи її повної вигоди від вищих цін. У той час як у серпні спотові ціни на газ у Європі були рекордно високими, податки на газ, які займають меншу частку в бюджеті, не змогли повністю компенсувати зниження доходів від нафти", - повідомляє видання.

Повідомляється також, що ПАТ "Газпром" цього літа істотно скоротив експорт газу до Європи, пояснюючи це санкціями.

Згідно з опублікованими в понеділок даними Мінфіну РФ, доходи Росії від нафти і газу, на які припадає більше третини національного бюджету, минулого місяця впали до 671,9 млрд руб. ($11,1 млрд), що є найнижчим показником з червня 2021 року.

Це падіння майже на 13% порівняно із липнем і також зниження на 3,4% порівняно з минулим роком, хоч ціни на нафту марки Urals зросли майже на 10%.

За даними російського Мінфіну, місячне падіння доходів від нафти та газу в Росії у серпні повʼязане з правилами сплати податків. Російські виробники нафти зазвичай сплачують податок на прибуток за попередній квартал у квітні, липні, жовтні та січні. За повідомленням РБК, в результаті він дав додаткове збільшення до липневих нафтогазових доходів на 306,3 млрд рублів.

Нагадаємо: Удару по Росії може бути завдано за допомогою цінової межі, яку країни G7 планують встановити на російську нафту та нафтопродукти.

ЄС запровадив ембарго на закупівлю російської нафти морським шляхом з 5 грудня 2022 року та на закупівлю нафтопродуктів з 5 лютого 2023 року.

Цей безпрецедентний захід знизить дохід, який Росія отримує за нафту, без скорочення її експорту світовим споживачам.

Президент РФ Володимир Путін пообіцяв припинити експорт до країн, які вводять таке обмеження, цінова межа може ще більше збільшити знижку для покупців російського палива, що залишилися.

За повідомленням The Guardian, ЄС не буде обмежувати ціни на російський та будь-який інший імпортований газ. Як повідомляє видання, згідно із проєктом документу, ЄС відмовляється від запровадження верхньої межі цін на російський газ, але наполягає на введенні непередбачених податків на "надлишковий" прибуток енергетичних компаній, які працюють на викопному паливі.

В той же час повідомляється про окреме обмеження доходів виробників електроенергії з низьким рівнем викидів вуглецю.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Економіка

20 країн-членів НАТО звернулися до України щодо партнерства або постачання військової техніки – опитування

До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...

20.11.2024 - 14:48

Arrow
Theme

Бізнес

Нюанси ПДВ при експорті: що важливо знати підприємцям для успішного ведення бізнесу?

Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.

20.11.2024 - 10:44

Arrow

Вас це може зацікавити