Росія знову заблокувала роботу зернового коридору

Головна > Столиця > Росія знову заблокувала роботу зернового...
Author

Олександр Талов

26.04.2023, 21:04
Shares

2

Views

575

Росія знову заблокувала роботу зернового коридору

agronews.ua

Російська федерація 26 квітня вкотре заблокувала роботу "зернового коридору".

Про це повідомили Військово-Морські Сили ЗСУ, інформу Інфокурс.

"Сьогодні, 26 квітня 2023 року Чорноморський зерновий коридор вкотре призупинений російською стороною. Так, 25 квітня 2023 в Спільному Координаційному Центрі у Стамбулі представники росії відмовились погоджувати рух суден до морських портів України по гуманітарному коридору, що діє в рамках Чорноморської Ініціативи з питань експорту зерна та пов’язаних продовольчих вантажів морським шляхом". – ідеться у повідомленні.

Внаслідок цього сьогодні чотири судна, в тому числі судно AKDENIZ-M, яке зафрахтоване Всесвітньою Продовольчою Програмою ООН для доставки пшениці до Ефіопії, наразі не змогли покинути порти Чорноморськ, Одеса та Південний і вимушені чекати на погодження їх проходу додатковий час. Також одне судно чекає на прохід до порту Одеси в районі Суліни.

"Крім того, з ранку мережею Інтернет стала поширюватись неправдива інформація щодо начебто заборони Військово-Морськими Силами Збройних Сил України руху торговельних суден в рамках зернової ініціативи з/до портів Великої Одеси. Така інформація абсолютно не відповідає дійсності", - заявили у ВМС.

У ВМС підкреслили, що Україна неухильно виконує всі покладені на неї в рамках Чорноморської зернової ініціативи зобов'язання і покладає максимум зусиль для підтримання та розширення експорту зерна та пов’язаних продовольчих вантажів морським шляхом в інтересах України.

За даними ООН, зерновим коридором з українських портів станом на 25 квітня відправлено 28,9 млн тонн агропродукції до країн Африки, Азії та Європи, у тому числі кукурудзи — 14,5 млн тонн, пшениці — 7,9 млн тонн, соняшникової олії — 1,5 млн тонн.

Нагадаємо: Міністерство оборони рф звинуватило Україну у порушенні умов "зернової угоди", заявивши, що буцімто українські безпілотники, які атакували флот в окупованому Севастополі, були запущені з акваторії порту Одеса, визначеного для реалізації "чорноморської ініціативи". Їхнє розгортання було здійснено в районі гуманітарного коридору, також задіяного для вивезення сільськогосподарської продукції з портів України.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Економіка

Німецька Quantum-Systems відкрила новий завод з виробництва БпЛА в Україні

Нове підприємство Quantum-Systems, на якому до кінця року буде працювати до 100 осіб, зможе виготовляти до 1000 дронів на рік

19.04.2024 - 14:21

Arrow

Вас це може зацікавити