росія вийшла на перше місце з експорту сирої нафти до Китаю за показниками травня

Головна > Енергетика > росія вийшла на перше місце з експорту с...
Author

Марія Куренко

20.06.2022, 13:08
Shares

0

Views

796

росія вийшла на перше місце з експорту сирої нафти до Китаю за показниками травня

Резервуари з нафтою та газом на нафтовому складі в порту в Чжухаї, Китай

REUTERS/Aly Song

Постачання російської сирої нафти до Китаю у травні зросло на 55% порівняно з минулим роком та приблизно на чверть у порівняні з квітнем цього року.

Проце пише Reuters з посиланням на дані китайської митниці, інформує Інфокурс.

За повідомленням видання, показник постачання сировини за підсумками останнього місяця досяг рекордного рівня і росія вийшла на перше місце з експорту сировини до КНР, випередивши Саудівську Аравію.

Згідно з даними Головного митного управління Китаю, імпорт російської нафти, включаючи поставки по трубопроводу зі Східного Сибіру та морські поставки з європейських і далекосхідних портів росії, склав майже 8,42 мільйона тонн, повідомляє видання

Цей показник еквівалентний приблизно 1,98 млн барелів на добу і на 25% більше, ніж 1,59 млн барелів на день у квітні. За підсумками травня обсяги постачання збільшилися на 9% порівняно з показником травня минулого року і склали 7,82 млн т, або 1,84 млн барелів на добу.

Головна причина зростання експорту із РФ – великі знижки на нафту. Зокрема, з дисконтом паливо купують китайські державні компанії Sinopec та Zhenhua Oil.

Крім того, дані також показують, що китайський імпорт російського скрапленого природного газу (СПГ) минулого місяця склав майже 400 000 тонн, що на 56% більше, ніж у травні 2021 року.

Згідно з даними митниці, за перші п'ять місяців імпорт російського СПГ - переважно з проекту "Сахалін-2" на Далекому Сході та "Ямал СПГ" у російській Арктиці - зріс на 22% порівняно з минулим роком до 1,84 млн тонн.

Reuters зазначає, що дані свідчать про те, що рф здатна знайти покупців на свою нафту, незважаючи на західні санкції, хоча їй і довелося знизити ціни.

Нагадаємо: Китай, найбільший у світі імпортер нафти, є головним покупцем російської нафти з 1,6 мільйона барелів на добу, половина з яких постачається по трубопроводах за міжурядовими контрактами.

До війни в Україні росія постачала 15% імпорту нафти Китаю – половину з них через Східно-Сибірський нафтопровод і нафтопровод Атасу-Алашанькоу, а решту – танкерами зі своїх портів.

Проте як повідомляв раніше ІК з посиланням на Reuters, китайські держкомпанії дотримуються існуючих нафтових контрактів з росією та через посилення західних санкцій проти рф вони за рекомендацією китайської влади з обережністю укладають нові угоди.

Та вже у травні Bloomberg повідомив, що КНР прагне поповнити свої стратегічні запаси завдяки дешевій російській нафті.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Економіка

20 країн-членів НАТО звернулися до України щодо партнерства або постачання військової техніки – опитування

До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...

20.11.2024 - 14:48

Arrow
Theme

Бізнес

Нюанси ПДВ при експорті: що важливо знати підприємцям для успішного ведення бізнесу?

Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.

20.11.2024 - 10:44

Arrow

Вас це може зацікавити