Росія наклала вето на резолюцію Радбезу ООН, щодо зміни клімату як загрози міжнародній безпеці
Росія на засіданні Ради безпеки ООН наклала вето на проект резолюції, що розглядає зміну клімату як загрозу міжнародній безпеці.
Про це повідомляє Associated Press, передає Інфокурс.
Документ був запропонований Ірландією та Нігером, а його співавторами виступили 113 країн. У Раді безпеки проект підтримали 12 з 15 членів – крім Росії, проти виступила Індія (яка не має вето), а Китай утримався.
Проект резолюції зокрема пропонував ООН враховувати у своїй діяльності дестабілізуючий вплив клімату на ситуацію з безпекою в тому чи іншому регіоні. У зв'язку з цим Генеральному секретареві ООН також пропонувалося зробити ризики безпеки, пов'язані з кліматом, "центральним компонентом" зусиль щодо запобігання конфліктам та повідомити про те, як боротися з цими ризиками у конкретних гарячих точках.
Представництво Росії при ООН пояснило свій крок одностороннім підходом до розгляду конфліктів та загроз безпеці через "кліматичну призму", - пише російська агенція РБК
"Пропозиція <...> ігнорує всі інші аспекти ситуацій, в яких знаходяться країни в конфліктах або які відстають у соціально-економічному розвитку", — заявили дипломати, висловивши впевненість, що автори законопроекту поставили за мету не допомогу державам, що страждають від змін клімату, а перекладання відповідальності.
Постпред США Лінда Томас-Грінфілд у свою чергу заявила, що Росія "підвела мир", наклавши вето на резолюцію, підтриману більшістю членів ООН.
"Тільки Рада безпеки ООН може забезпечити інтеграцію впливу зміни клімату на безпеку у важливу роботу щодо запобігання та пом’якшення конфліктів, підтримання миру та гуманітарного реагування. Росія підвела світ, наклавши вето на резолюцію, яку підтримала більшість держав-членів ООН", - написала вона у Тwitter
Нагадаємо: Востаннє Росія використала право вето в Раді безпеки ООН у липні 2020 року при голосуванні щодо резолюції про транскордонну допомогу Сирії.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44