Росія імпортує з Китаю амуніцію на сотні мільйонів доларів, зокрема бронежилети, каски та дрони
Цього року Москва імпортувала з Китаю безпілотники на суму понад 100 млн доларів. Це у 30 разів більше, ніж Україна.
Як передає Укрінформ, про це повідомляє Politico, інформує Інфокурс.
"Цього року Росія імпортувала з Китаю безпілотників на понад 100 мільйонів доларів — у 30 разів більше, ніж Україна", - йдеться у повідомленні.
Китайський експорт кераміки, яка використовується для виробництва бронежилетів, до РФ збільшився на 69% та становить понад 225 млн доларів, тоді як відповідний показник експорту до України впав на 61 відсоток і, як свідчать дані китайської митниці, складає лише до 5 мільйонів доларів.
"Очевидно те, що Китай, незважаючи на всі свої заяви про те, що він нейтральний гравець, насправді підтримує позиції Москви у цій війні", — сказала Хелена Легарда, провідний аналітик, що спеціалізується на китайській обороні та зовнішній політиці в Інституті вивчення Китаю Меркатора, берлінського аналітичного центру.
Якщо Китай почне продавати зброю, він перейде червону межу, і тоді санкції запрацюють проти нього, виразила своє сподівання Легарда.
Проте продаж такого обладнання, як бронежилети, тепловізори та навіть комерційні дрони, які можна використовувати в наступальних операціях на передовій, навряд чи спричинить відповідь.
Зазначається, що китайська компанія Shanghai H Win, яка виробляє бронежилети, нині переживає зростання - після початку війни. Один її покупців – бурятська компанія "Сільва". Вона замовила 100 000 бронежилетів та стільки ж касок.
Згідно з публічними даними, "Сільва" була зареєстрована лише у вересні минулого року. У 2022 році компанія повідомила про нульовий прибуток. Пошук у Google Street View за її адресою в місті Улан-Уде - столиці Бурятії, веде до напівзруйнованого житлового будинку.
Видання Politoco намагалося зв’язатися з представниками компанії "Сільва, але номер телефону, вказаний у документах, не відповідає.
Інша російська компанія під назвою Legittelekom, чия домашня сторінка показує, що це московська транспортно-експедиторська компанія, також фігурує як покупець 100 000 одиниць головних уборів та 100 000 костюмів верхнього одягу від компанії Deekon Shanghai, згідно з даними від 24 листопада минулого року.
Є ще кілька компаній що закуповували моделі дронів, які, як відомо, використовувалися на українському театрі військових дій, як-от квадрокоптер Mavic 2 Enterprise Advanced від DJI або легкий дрон Mini 2 .
Однак експерти з питань санкцій і оборони кажуть, що існує звичайна практика неправильно позначати товари подвійного призначення як цивільні, коли вони насправді призначені для бойових дій, зазначає видання.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44