Російська Дума прийняла закон про "приземлення" Google і Facebook
Держдума РФ 17 червня прийняла в закон, що зобов'язує великі закордонні IT-компанії, які працюють з російською аудиторією, відкривати повноцінні представництва в РФ.
Про це повідомляє російський Інтерфакс.
Документ стосується іноземних IT-компаній з щоденною аудиторією в РФ від 500 тис. осіб. Такі компанії зобовязують створювати представництва в РФ, які будуть нести відповідальність за порушення російського законодавства і взаємодіяти з держструктурами, а також обмежувати поширення в РФ контенту, що порушує російське інформаційне законодавство.
"У зарубіжних компаній була можливість піти шляхом саморегулювання. Не пішли. Значить, необхідно законодавче регулювання, в тому числі введення відповідних заходів примусу - економічних, перш за все", - зазначив раніше спікер Держдуми В'ячеслав Володін.
Під положення закону підпадають ІТ-компанії якщо вони поширюють інформацію російською мовою або мовами народів РФ, орієнтовану на росіян рекламу, обробляють відомості про користувачів з РФ або отримують гроші від російських громадян і юросіб.
Вимоги торкнуться в тому числі провайдерів хостингу, месенджерів, операторів рекламних систем і "організаторів поширення інформації" в інтернеті.
Тож під дію закону можуть підпасти не тільки пошуковики (Google, Bing), соцмережі (Facebook, Instagram, TikTok, Twitter), відеохостінги (YouTube, Twitch) і месенджери з поштовими мережами (від Telegram до Gmail), але і провайдери хостингів (в тому числі Amazon), сервіси онлайн-торгівлі (зокрема, Aliexpress, Iherb і Ikea), а також "Вікіпедія".
Відповідний реестр иностранных лиц в российском интернете буде вести Роскомнадзор.
Електронні сервіси будуть зобов'язані встановити "одну із запропонованих" Роскомнадзором програм для визначення кількості користувачів інформаційним ресурсом з РФ.
Роскомнадзор буде вести на своєму сайті спеціальний перелік "іноземних осіб, які здійснюють діяльність в мережі інтернет на території РФ", в якому мають бути вказані відомості про дотримання власниками ресурсів вимог, що вводяться законодавством, застосовуваних до них у зв'язку з порушеннями санкції, таких як заборона на їх рекламу і розміщення російськими рекламодавцями власної реклами на ресурсах-порушників, заборона на переказ грошових коштів.
Законом передбачено ряд "примусових заходів" до виконання власниками іноземних інтернет-ресурсів його норм - від інформування російських користувачів про порушення законодавства до повного блокування діяльності в Росії.
Наприклад, пошуковим системам за запитом відомства може бути припинена видача ресурсу на запити користувачів або заборона на їх рекламу в Росії і на розміщення на цих сервісах реклами, орієнтованої на росіян, незалежно від того, хто цю рекламу там розміщує. Також іноземним особам можуть перекрити і транскордонну передачу персональних даних російських користувачів, обмежити переказ грошових коштів і прийом платежів російських фізичних і юридичних осіб.
Зазначається, що найбільш жорсткі "заходи примусу", що вводяться законом, Росконадзор зможе застосовувати тільки в певних випадках.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44