Рой дронів, керовані боєприпаси та робособака: на полігоні Brave1 протестували нлвітні технології для фронту

Головна > Війна > Рой дронів, керовані боєприпаси та робос...
Author

Марія Куренко

30.10.2024, 16:58
Shares

2

Views

633

Рой дронов, управляемые боеприпасы и робособака: на полигоне Brave1  протестировали технологии для фронта
itc.ua

На полігоні Brave1 відбулося випробування нових українських розробок - роїв дронів та керованих боєприпасів, які планується поставити на озброєння у ЗСУ.

Про це повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін.

"Мінцифри, Генштабом, Нацгвардією провели демонстраційні випробування нових українських розробок - роїв дронів та керованих боєприпасів», - йдеться в повідомленні.

За інформацією Сметаніна, у випробуваннях взяли участь 17 команд виробників. Сім із них представили свої напрацювання технології рою дронів, 10 - керованих боєприпасів. Ці рішення були на різних стадіях готовності та показували різні підходи до вирішення завдань.

У свою чергувіцепрем'єр-міністр – міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що рій дає змогу одному пілоту керувати цілою групою БпЛА. Дрони в рою можуть автономно виконувати місії завдяки роботі в групі. Керовані боєприпаси автоматично наводяться на ціль, коригуючи власний політ. Використання цих боєприпасів суттєво підвищує ефективність бойових вильотів дронів-бомберів.

Також протестували технологію, яку вже активно використовують у військових операціях у США та інших державах, — Робособаку. Ви точно бачили цивільний аналог цього пса, але військова версія робота показує дуже високу ефективність.

Робособака виконує логістичні та розвідувальні функції за різних погодних умов та ландшафту. Тільки на одній зарядці може долати майже 10 кілометрів.

Технологія показує класний результат, тому Brave1 уже комунікує з американською компанією, щоб Сили безпеки і оборони почали використовувати робособаку в Україні.

Мінстратегпром працює не лише над кількістю необхідних Силам оборони виробів, але й над тим, щоб поставляти у військо інноваційні рішення, які потрібні зараз та у найближчому майбутньому. Максимально ефективні, актуальні продукти розраховані на умови, в яких відбуваються військові дії.

"Щоб виробники змогли це реалізувати, ми і зібрали всіх разом. Представники Міноборони й Генштабу побачили, що саме вміє український виробник, та дали свої рекомендації для покращення продуктів", - додав Сметанін.

Нагадаємо: Міністерство оборони України кодифікувало та допустило до експлуатації комп'ютерний артилерійський полігон вітчизняного виробництва, призначений для підготовки фахівців підрозділів артилерії.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Війна

Через дронову атаку росіян на Сумщину 2 людини загинули, 12 отримали поранення

Російські ударні дрони, які вранці 22 листопада атакували Суми, були споряджені шрапнеллю.

22.11.2024 - 09:46

Arrow
Theme

Війна

Росія вранці запустила по Дніпру міжконтинентальну балістичну ракету, "Кинджал" та сім Х-101

Підрозділи зенітних ракетних військ знищили шість ракет Х-101.

21.11.2024 - 10:35

Arrow

Вас це може зацікавити