Роботу місії ОБСЄ продовжують блокувати в окупованому Донецьку
Бойовики російських збройних формувань продовжують блокувати своєю "акцією протесту" готель в окупованому Донецьку, де розміщені спостерігачі СММ ОБСЄ.
Про це йдеться у щоденному звіті № 245/2021, опублікованому Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ в Україні (СММ) 19 жовтня 2021 року.
"СММ продовжувала фіксувати масове зібрання перед готелем, у якому проживають члени Місії, у центральній частині непідконтрольного урядові Донецька. 18 жовтня патрулі з готелю в Донецьку не виїжджали та не приїжджали до нього", - йдеться у звіті.
У звіті зазначається, що упродовж дня навколо готелю тривало масове зібрання за участі від 20 до 60 осіб. При цьому, "протестувальники" вмикали на гучномовці дуже гучну музику – за спостереженнями СММ, рівень гучності сягав 110 децибел.
У місії зауважили, що деякі протестувальники спілкувалися за допомогою портативних радіостанцій, а також встановили дерев’яні палети на під’їзді до готелю, що могло перешкоджати доступу транспортних засобів до входу в готель.
Також вказується на те, що спостерігачі бачили," як декілька протестувальників, що прибували вранці 18 жовтня, вивчали, обмінювалися та підписували папери, які, вочевидь, містили списки імен".
"Вранці 18 жовтня 3 члени СММ вийшли з готелю для проведення перевірки автомобілів на парковці готелю. 10 учасників масового зібрання (чоловіки 20–29 та 30–39 років) у цивільному одязі пропустили членів Місії до автомобілів СММ лише після приблизно 2–3 хвилин, а один із них (чоловік 30–39 років) повідомив, що він та інші учасники будуть спостерігати за виконанням СММ техобслуговування автомобілів", - йдеться у звіті.
При цьому, декілька учасників "акції протесту" використовували свої мобільні пристрої для зйомки того, як члени Місії виконували роботи з обслуговування автомобілів. Після перевірки автомобілів члени СММ повернулися до готелю.
Також спостерігачі фіксували транспортні засоби, що блокували проїзд зі шлагбаумом до парковки позаду готелю, а також присутність навколо готелю членів збройних формувань (деякі з них були, вочевидь, озброєними.
Зазначається, що через ситуацію, що склалася, СММ не вдалося провести регулярне тестування свого персоналу на COVID-19 з огляду на те, що на додачу до неможливості здійснення патрулювання закінчилися запаси тестів.
Згідно зі звітом, зібрання під готелем у Донецьку продовжилося і 19 жовтня.
Окремо в ньому повідомляється, що в окупованому Луганську 17 жовтня до огородження офісу Місії було прикріплено картонний плакат із критикою щодо діяльності СММ.
Нагадаємо: 13 жовтня збройні формування РФ вдалися до грубої провокації, коли група озброєних осіб з пов'язками СЦКК під прикриттям проведення робіт із розмінування на ділянці розведення сил у Золотому здійснювала розвідку залишених позицій ЗСУ. Оперативна група ЗСУ затримала одного з бойовиків у якого було вилучено зброю та боєприпаси. На ньому була символіка так званого представництва “ЛНР” в СЦКК, при собі він мав пістолет Макарова. З’ясувалося, що затриманий має кримінальне минуле та обвинувачується в умисному вбивстві 2010 року.
15 жовтня російська окупаційна адміністрація в Донецьку організувала перед готелем, де мешкають члени СММ ОБСЄ, "акцію протесту" з критикою щодо діяльності СММ, особливо щодо подій, які відбулися 13 жовтня на ділянці розведення в районі Золотого. Це зібрання перешкодило будь-якому пересуванню патрулів до та з приміщення.
Незважаючи на припинення роботи в окупованому Донецьку. моніторингова місія ОБСЄ продовжила свою діяльність на непідконтрольній українській владі частині Луганської області.
17 жовтня бойовики російських збройних формувань також заблокували виїзд із патрульної бази СММ ОБСЄ в тимчасово окупованій Горлівці, а також заборонили спостерігачам залишати готель доки не буде звільнено затриманого ЗСУ бойовика у районі Золотого 13 жовтня.
Місія відновила патрулювання зі своєї передової патрульної бази в Горлівці у другій половині дня 18 жовтня.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44