Різновиди кондиціонерів: особливості, технічні характеристики та умови монтажу
Кондиціонери — це пристрої, призначені для підтримки комфортної температури в приміщенні. Вони є незамінними в спекотні літні дні та холодні зимові ночі. На ринку представлено широкий вибір кондиціонерів різного типу, призначення та цінової категорії.
Класифікація кондиціонерів
За кількістю блоків:
Моноблочні пристрої - це кондиціонери, що складаються з одного блоку. В кострукції блоку знаходяться всі частини холодильної системи, такі як компресор, випарник, конденсатор, а також вентилятор. Пристрої бувають різної потужності та габаритних розмірів. За типом установки поділяються на:
- віконні кондиціонери - призначені для невеликих приміщень. Такі пристрої стаціонарно встановлюються у отвір стіни або у вікно;
- мобільні кондиціонери - встановлюються на підлозі та можуть бути переміщені з однієї кімнати у іншу;
- дахові кондиціонери чи інакше руфтопи - встановлюють у великих за об'ємом приміщеннях, таких як торгові зали, кінотеатри чи павільйони для проведення виставок.
Спліт-системи - найпоширеніший тип кондиціонерів, який складається з двох блоків - зовнішнього (встановлюється зовні будівлі. Блок відповідає за обробку та циркуляцію охолоджуючого агенту) та внутрішнього (встановлюється в кімнаті на стіну, стелю, чи в канал в залежності від типу пристрою. Блок відповідає за підігрів чи охолодження повітря в приміщенні).
Одним із різновидів спліт-системи - є касетний кондиціонер. Скориставшись посиланням bt-service.ua/uk/kondicionery/kassetnye-kondicionery можна вибрати пристрій, який найбільше підійде під дизайн приміщення у відповідності з сімейним бюджетом.
Завдяки конструктивним особливостям внутрішнього блоку, а саме його малій висоті, його легко можна монтувати між основною та навісною чи натяжною стелями. Пристрій відмінно вписується у будь-яке дизайнерське рішення і при цьому має низький рівень шуму, горизонтальний розподіл повітряних потоків і, як результат, відсутність протягів, а також завдяки якісним фільтрам чудово очищує повітря.
Ще одним різновидом спліт-системи є кондиціонери канального типу. Основною особливістю пристрою є прихований монтаж внутрішнього блоку. Такі кондиціонери є напів промисловими моделями, тому можуть використовуватися у достатньо великих приміщеннях таких як офіси, невеличка крамниця чи готельний номер. Докладніше з техничними характеристиками можна ознайомитися за посиланням bt-service.ua/uk/kondicionery/kanalnye-kondicionery.
Мульті спліт-системи - пристрої, які складаються з одного зовнішнього та кількох внутрішніх блоків. Такі кондиціонери використовують для охолодження, наприклад, кількох кімнат у квартирі, будинку або офісному приміщенні. Така система дозволяє використати принцип зонування для охолодження або обігріву. Кожен окремий внутрішній блок буде працювати незалежно від інших для створення необхідних мікрокліматичних умов у кімнаті.
За принципом роботи кондиціонери поділяються на:
- повітря-повітря — найпоширеніший тип кондиціонерів. Вони працюють за принципом теплообміну між зовнішнім і внутрішнім блоками.
- вода-повітря — використовують воду для охолодження повітря. Вони більш ефективні, ніж повітря-повітряні кондиціонери, але і більш дорогі.
За типом охолоджуючої речовини кондиціонери поділяються на:
- фреонові — найпоширеніший тип кондиціонерів. Вони мають низьку вартість і прості в експлуатації.
- гідрофлюідні — використовують воду в якості охолоджуючої речовини. Вони більш екологічні, ніж фреонові кондиціонери, але і більш дорогі.
Технічні характеристики кондиціонерів
При виборі кондиціонера необхідно враховувати такі технічні характеристики:
- Потужність — визначає, яку площу приміщення може охолодити кондиціонер.
- Клас енергоефективності — показує, наскільки ефективно кондиціонер використовує електроенергію.
- Рівень шуму — важливо враховувати, якщо кондиціонер буде встановлений в спальні або дитячій кімнаті.
- Функції — деякі кондиціонери мають додаткові функції, такі як нагрів повітря, очищення повітря, іонізація повітря тощо.
Умови монтажу кондиціонерів
Монтаж кондиціонера повинен проводитися кваліфікованим фахівцем. При монтажі необхідно враховувати такі фактори:
- Розміри приміщення — кондиціонер повинен бути підібраний відповідно до площі приміщення.
- Розташування зовнішніх і внутрішніх блоків — зовнішній блок повинен бути встановлений на відстані не менше 10 метрів від вікон, дверей та інших отворів. Внутрішній блок повинен бути встановлений на висоті не менше 2 метрів від підлоги.
- Встановлення дренажної системи — якщо кондиціонер має функцію конденсату, необхідно встановити дренажну систему для відведення конденсату.
Вибір кондиціонера
При виборі кондиціонера необхідно враховувати такі фактори:
- Розмір приміщення
- Клас енергоефективності
- Рівень шуму
- Додаткові функції
- Умови монтажу
Враховуючи всі ці фактори, ви зможете насолоджуватись комфортними умовами життя незалежно від температури оточуючого середовища.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44