Річна інфляція в Україні прискорилася до 26,6% - Держстат
Інфляція в Україні у жовтні відносно вересня зросла на 2,5%, а у річному вираженні – до 26,6%. Базова інфляція у жовтні при порівнянні з вереснем, становила 1,9%, з початку року – 20,1%.
Про це свідчать данні Держстату, інформує Інф окурс.
Інфографіка Держстат.
На споживчому ринку в жовтні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої зросли на 4,2%.
- ціни на сало, овочі, фрукти, мʼясо та мʼясопродукти, безалкогольні напої, рибу та продукти з риби, сири, масло, молоко зросли на 2,3–11,3%;
- ціни на алкогольні напої зросли на 0,8%;
- ціни на тютюнові вироби підвищилися на 1,0%.
Найбільше подорожчали яйця – на 60,5%. Водночас на 4,8% подешевшали продукти переробки зернових.
Одяг і взуття подорожчали на 1,9%.
Зростання цін у сфері охорони здоров’я на 1,2% відбулося у першу чергу за рахунок подорожчання послуг лікарень та амбулаторних послуг.
Ціни на транспорт зросли на 0,8% переважно через подорожчання транспортних засобів на 1,5%. Водночас на 5,1% подешевшав проїзд у залізничному пасажирському транспорті.
Інфляційний тиск залишається значним через руйнування виробництв і логістики, погіршення інфляційних очікувань. Це відображається у високому попиті на товари довгострокового використання та іноземну валюту. Додатковий чинник – липнева корекція офіційного курсу гривні на 25%.
Корекція офіційного курсу та додаткові обмеження НБУ на валютному ринку сприяли зменшенню дисбалансів на валютному ринку. Завдяки зниженню обсягів продажу валюти НБУ та значній міжнародній допомозі золотовалютні резерви у серпні зросли до $25,4 млрд.
Нагадаємо: У вересні інфляція в Україні відносно серпня зросла на 1,9%, а у річному вираженні – до 24,6%.
8 вересня Національний банк вдруге поспіль зберіг облікову ставку на рівні 25% річних, вважаючи такий рівень достатнім для утримання курсу гривні та інфляції. Інфляція у серпні становила 23%, і ціни зростають повільніше за очікування, констатує регулятор.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44