РФ створила фішингові сайти для збору даних про військових ЗСУ - Пентагон

Головна > Війна > РФ створила фішингові сайти для збору да...
Author

Ольга Фединчік

01.09.2023, 11:14
Shares

1

Views

206

Ворожі хакери атакували мобільні пристрої українських військових « Новини |  Мобільна версія | Бізнес.Цензор.НЕТ
mbiz.censor.net

У Пентагоні виявили фішингові сайти, які створили в РФ та використовують для отримання персональних даних тисяч українських військових та членів їхніх сімей.

Про це повідомляє "Голос Америки", інформує Інфокурс.

Два чиновники Пентагону, імена яких не зазиваються, заявили, що російський підрозділ інформаційної війни створив щонайменше два фішингові сайти, WarTears.org і ForeignCombatants.ru, які видають себе за сайти підтримки друзів і рідних зниклих безвісти, захоплених у полон або загиблих українських військових.

Як повідомляє медіа, чиновники Пентагону припустили, що Росія використовує імена, телефони та адреси українців, отримані через ці сайти, щоб встановити, чи проживає хтось із цих військових або їхніх рідних на окупованих РФ територіях з подальшими затриманням та депортацією їх до Росії.

Один із сайтів, WarTears.org, заявив, що в його базі даних міститься інформація про понад 170 тисяч українських військових.

"Це вельми тривожно, але це також свідчить про ґрунтовний підхід Росії до збору даних та її готовність експлуатувати ці вразливості", - заявив полковник ВПС США у відставці Седрік Лейтон, який понад двадцять років пропрацював у розвідці.

У вересні минулого року посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд заявила, що за оцінками, отриманими з різних джерел, російська влада допитала і насильно депортувала від 900 тисяч до 1,6 мільйона українців. Росія відкидає ці твердження.

Представник Координаційного штабу з поводження з військовополоненими Петро Яценко підтвердив, що зазначені сайти є підробленими. За його словами, існують десятки аналогічних фішингових сайтів, які намагаються зібрати дані про членів родин.

"Вони грають на почуттях вкрай вразливих рідних і близьких військовослужбовців, які зникли безвісти або були захоплені в полон, використовуючи той факт, що Росія не надає Україні інформацію про людей, яких вони тримають у полоні. Родичі сподіваються, що їхні близькі не загинули, а перебувають у полоні, і тому надають свої персональні дані", - заявив він.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Війна

Сили оборони відбили атаки окупантів в районі північно-східніше Григорівки на Донеччині

Ворог намагався відновити втрачене положення в районі Андріївки Донецької області, але успіхів не мав.

22.09.2023 - 08:10

Arrow
Theme

Енергетика

Внаслідок атаки на енергооб’єкти - часткові знеструмлення у п'яти областях

Аварійно-відновлювальні роботи почались одразу після відбою тривоги.

21.09.2023 - 11:22

Arrow

Вас це може зацікавити