РФ подвоює витрати на оборону на 2023 рік до 100 млрд доларів

Головна > Економіка > РФ подвоює витрати на оборону на 2023 рі...
Author

Олександр Талов

04.08.2023, 13:10
Shares

0

Views

885

З'явилися фотографії розбитої російської військової техніки у Лимані - 06  жовтня 2022 :: Новости Донбасса
novosti.dn.ua

Росія подвоїла свої цільові витрати на оборону на 2023 рік до понад $100 млрд, що становить третину всіх державних витрат.

Про цепише Reuters із посиланням на урядовий документ, який показав, що витрати на війну в Україні стрімко зростають і викликають напругу в Москві.

Водночас агенція зазначає, що ці цифри проливають світло на витрати Росії на війну в Україні, у той час, коли дані про бюджетні витрати по секторах більше не публікуються.

Тільки в першій половині 2023 року Росія витратила на оборону на 12%, або на 600 млрд руб., більше,ніж 4,98 трлн руб. ($54 млрд), які вона спочатку планувала на 2023-й.

Витрати на оборону за перші шість місяців року склали 5,59 трлн руб., що становить 37,3% від загальної суми 14,97 трлн руб., витрачених за цей період, йдеться в документі.

Як повідомляє агенція, уряд і міністерство фінансів Росії не відповіли на прохання прокоментувати ці цифри.

Зростання військових витрат підтримує помірне відновлення економіки Росії цього року за рахунок зростання промислового виробництва, але вже призвело до дефіциту бюджетних коштів у розмірі близько $28 млрд, що посилюється падінням доходів від експорту. Збільшення витрат на оборону може ще більше збільшити дефіцит, тоді як зростання виробництва може поглинути інші сектори і витіснити приватні інвестиції.

Розрахунки Reuters на основі документа показали, що Росія витратила 19,2% на оборону за перші шість місяців від усіх запланованих видатків бюджету на 2023 рік загалом.

У документі представлена нова оцінка щорічних витрат на оборону у розмірі 9,7 трлн руб., що становить третину від загального цільового показника витрат у 29,05 трлн руб., що буде найвищою часткою як мінімум за останнє десятиліття.

У період з 2011 по 2022 роки Росія витрачала щонайменше 13,9% і максимум 23% свого бюджету на оборону.

Нагадаємо: Як повідомляв Bloomberg, у січні в Росіїнадходження від нафти та газувпали на 46% порівняно з минулим роком, тоді як витрати зросли на 59% через війну в Україні. Сукупність цих факторів призвела до дефіциту державного бюджету Росії у розмірі 1,76 трлн руб. ($25 млрд), повідомило Міністерство фінансів РФ.

Росія в січні втратила близько$8 млрд нафтогазових доходівчерез введення країнами Заходу цінового обмеження, сказав голова Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) Фатіх Бірол, повідомляла Reuters

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Міжнародне

США та Японія розпочали форум для посилення оборонно-промислових зв'язків

В рамках триденного форуму DICAS, відбудеться круглий стіл за участю оборонних компаній двох країн.

10.06.2024 - 10:03

Arrow
Theme

Бізнес

Toyota авто з пробігом: квиток у світ надійного авто від офіційного дилера 

Шукаєте надійний та перевірений автомобіль з пробігом? Офіційний дилер Toyota пропонує широкий вибір моделей за привабливими цінами та вигідними умова...

06.06.2024 - 17:51

Arrow

Вас це може зацікавити