Республіканці у Палаті представників назвали умови для розгляду законопроєкту про 60 млрд доларів Україні

Головна > Політика > Республіканці у Палаті представників наз...
Author

Назар Лазебний

15.02.2024, 10:06
Shares

3

Views

683

Хто такий новий американський спікер Майк Джонсон
Getty Images

Спікер Палати представників Конгресу США Майк Джонсон заявив, що не має найближчих планів провести голосування щодо за пакету міжнародної допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню.

Про це пише "Голос Америки".

"Сенат не зможе змусити нас діяти, оскільки в останньому документі, який вони нам надіслали, немає жодного слова та законопроєкту про кордон Америки", - сказав Джонсон.

Він повторив свою позицію, що будь-який пакет міжнародної військової та гуманітарної допомоги також повинен включати заходи щодо забезпечення безпеки на кордоні США з Мексикою і назвав "знаковим" законопроєкт щодо посилення безпеки на кордоні США, який Палата представників ухвалила кілька місяців тому, однак документ не був ухвалений у Сенаті, де демократи мають більшість.

"Ми збираємося й надалі вимагати, щоб перш ніж розв'язувати проблеми в усьому світі, ми подбали про свої власні", - додав спікер.

Зазначається, що при цьому у січні Джонсон та республіканці відкинули проєкт закону, який включав як допомогу Україні, так і заходи із безпеки кордону, тож зрештою Сенат ухвалив міжнародну підтримку для партнерів окремим законопроєктом.

Також Джонсон заявив, що хоче провести особисту зустріч із президентом США Джо Байденом, "щоб поговорити про кордон і про національну безпеку"

"Цю зустріч не провели. І я збираюся й надалі наполягати на цьому, тому що є дуже серйозні проблеми, які потребують вирішення" , - зазначив він

У свою чергу Білий дім поширив заяву речника адміністрації Ендрю Бейтса в якій він звинуватив Джонса у відмові підтримати двопартійний документ про безпеку кордонів.

"Коли президент Байден працював із республіканцями та демократами в Сенаті, щоб ухвалити найсуворіше та найсправедливіше законодавство про безпеку кордонів за останні десятиліття, спікер Джонсон вбив це — вибравши політику, Дональда Трампа та торговців фентанілом замість Союзу прикордонних патрулів та Національної безпеки Америки".

У заяві адміністрації Байдена також зазначили, що республіканці Палати представників знову ставлять політику вище національної безпеки – виступаючи на боці Дональда Трампа, Владіміра Путіна та Тегерана, проти оборонно-промислової бази Америки, проти НАТО, проти України та проти наших інтересів в Індійсько-Тихоокеанському регіоні. Там також додали заклик до Джонсона, що "прийшов час, щоб спікер дозволив голосування".

Днями лідер демократів у Палаті представників Гакім Джеффріс в інтерв'ю CNN заявив, що із 435 законодавців понад 300 , "більшість демократів та важлива кількість республіканців", готові проголосувати за ухвалення допомоги Україні та іншим союзникам США.

Також Джеффріс поінформував, що Демократична партія розглядає варіант ухвалення спеціальної петиції (discharge petition), яка в обхід спікера змусить винести на голосування Палати представників цей законопроєкт. Для того, щоб отримати достатню кількість голосів, демократам необхідно залучити принаймні п'ятьох республіканців.

"Протягом останніх кількох днів тривають розмови між законодавцями Палати представників,.. які говорять про те, що може бути можливим, якщо лідери республіканців у Палаті представників продовжуватимуть виконувати вказівки колишнього президента Дональда Трампа, який, здається, хоче підірвати альянс НАТО та інтереси національної безпеки Америки в Європі та в усьому світі", - розповів він у відповідь на запитання про те, чи мають демократи достатньо голосів республіканців, які готові піти проти рішення спікера, свого однопартійця.

Як зазначає Голос Америки, схожі петиції рідко бувають успішними — остання, яка спрацювала, була майже десять років тому, але погіршення ситуації на полі бою в Україні й зокрема гостра нестача боєприпасів у ЗСУ, змушує союзників Києва на Капітолійському пагорбі посилити зусилля, намагаючись отримати допомогу всіма необхідними засобами, пише The Hill.

У той же час зауважує Axios, що поки що жоден республіканець Палати представників не заявив, що приєднається до петиції про звільнення. Джонсон заявив журналістам у вівторок, що "безумовно" виступає проти петиції про звільнення і сподівається, що "вона не буде розглянута".

Discharge petition - складний, довгостроковий підхід, але це один із способів використати політичну силу більш центристських законодавців-республіканців у коаліції з демократами, щоб забезпечити допомогу Україні та союзникам, вважає AP.

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг вкотре повторив заклик до американських законодавців, озвучений раніше ним та низкою інших західних лідерів, ухвалити додаткове фінансування для наступних пакетів допомоги Україні, - пише Голос Америки з посиланням на його інтерв'ю агенції Reuters

"Я розраховую на те, що Палата представників погодить підтримку України, тому що це не благодійність, це інвестиція в нашу власну безпеку, - наголосив Столтенберг.

Також під час зустрічі у Варшаві міністри закордонних справ Естонії та Польщі закликали продовжувати фінансову та військову підтримку України та висловили сподівання у подальшій потужній ролі США в підтриманні безпеки у світі.

"Ми повинні розуміти, що ми маємо робити свою частину. І цього року Естонія віддає НАТО 3,2% ВВП. А також Польща дає 3% або навіть більше з додатковим фінансуванням. Тому ми інвестуємо, щоб наша оборона була готова, і я впевнений, що США також залишаться нашим сильним союзником у НАТО", - заявив глава МЗС Естонії Маргус Цахкна.

Нагадаємо: 13 лютого Сенат підтримав законопроєкт, що передбачає допомогу Україні, Ізраїлю та Тайваню обсягом 95,34$ млрд. Приблизно 60$ млрд з цієї допомоги передбачено для України. Для того, щоб стати законом, законопроєкт має схвалити Палата представників і підписати президент США.

Google News
ІНФОКУРС

Читайте нас у Google News

ПІДПИСАТИСЬ
Telegram
ОПЕРАТИВНІ НОВИНИ 🎉

Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!

Нагадуємо

Дивитись
Theme

Енергетика

На Харківщині та Полтавщині введені часткові аварійні відключення світла

Там, де дозволяє безпекова ситуація, вже тривають аварійно-відновлювальні роботи.

03.10.2024 - 11:41

Arrow
Theme

Економіка

У Києві відбувся другий міжнародний Форум оборонних індустрій DFNC2

Цього року учасниками форуму стали понад 750 людей із 30 країн світу. Захід об’єднав 168 іноземних і 115 українських оборонних компаній та асоціацій.

02.10.2024 - 16:18

Arrow

Вас це може зацікавити