Реформа КСУ - висновки Венеціанської комісії
Венеційська комісія оприлюднила висновок щодо законопроєкту про конституційну процедуру № 4533, а також щодо альтернативного проєкту закону про процедуру розгляду справ і виконання рішень Конституційного Суду України № 4533-1.
Комісія дала позитивну оцінку положень законопроекту № 4533 та висловила свої пропозиції щодо його доопрацювання.
Висновок було опубліковано на сайті Венеціанської комісії.
Як відзначається, законопроєкт № 4533 містить багато прогресивних положень, які суттєво змінюють чинний порядок здійснення конституційних процедур.
Головні новації стосуються подання конституційних скарг, публічності й відкритості конституційного провадження, порядку розподілу справ, доступу до матеріалів справ, дисциплінарної відповідальності суддів та організації внутрішньої діяльності КСУ.
"Ці зміни вітаються", - заявили у Венеціанській комісії.
Водночас, як відзначається у висновках, законопроєкт № 4533 має низку недоліків. Найважливішими серед них експерти комісії, зокрема, називають відсутність положень про нову систему конкурентного відбору суддів КС, яка би включала міжнародну компоненту, що рекомендувалося у попередніх термінових висновках.
Основні рекомендацій Венеціанської комісії з покращення законопроєкту №4533 про конституційну процедуру:
- конституційна скарга, за якою суд визнав неконституційними законодавчі положення, має відправлятися на розгляд Великої палати лише за умови наявності на це запитів президента або парламенту;
- щодо порушення дисциплінарних процедур, то повноваження на це повинні бути передані від виконавчої влади до НАЗК;
- з метою підвищення ефективності дисциплінарної системи відповідні санкції за дисциплінарні проступки мають запроваджуватися простою більшістю суддів;
- запровадження градації видів дисциплінарних стягнень для суддів КСУ
- конкурсного відбору суддів КСУ із залученням міжнародних експертів;
- можливості перегляду рішень КСУ у разі притягнення судді до кримінальної відповідальності, пов'язаної з ухваленням цього рішення.
Нагадаємо: 26 січня 2021 року Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков запросив думку Венеціанської комісії щодо проекту закону про конституційну процедуру № 4533 і альтернативного законопроекту № 4533-1.
Законопроект №4533 зараз перебуває на доопрацюванні в профільному комітеті Ради. Документ відправили на доопрацювання після того, як депутати схвалили його за основу.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44