Речник президента РФ назвав невдалими переговори з НАТО та США
Речник президента Росії Дмитро Пєсков заявив, що перші переговори зі США й НАТО щодо так званих "гарантій безпеки" і нерозширення Альянсу на схід були невдалими, але зазначають, що це все ж таки певний діалог.
"Дмитро Пєсков назвав невдалою серію переговорів із США та НАТО щодо гарантій безпеки. Представник Кремля зазначив, що НАТО не може диктувати Росії, як і куди їй переміщати свої військові сили на своїй території", йдеться у повідомленні ТАСС у Тwitter.
Проте він не виключає, що переговори можуть продовжитися.
"У Росії ніколи не було дефіциту політичної волі до продовження переговорів. [...] Я не сумніваюся, що не буде дефіциту політичної волі продовжувати переговори і надалі, але за одного розуміння - з принципових питань не може бути процесу заради процесу, має бути конкретний результат, конкретна відповідь", - наголосив він.
Пєсков застеріг США від тиску на Росію шляхом застосування надмірних санкцій, коментуючи проект нових санкцій, внесених сенаторами-демократами Конгресу США.
"Оцінюємо, звичайно, поява подібних документів і такі заяви вкрай негативно, особливо на тлі серії переговорів, що триває, нехай невдалих, але переговорів", - цитує слова на брифінгу прес-секретаря агенство Інтерфакс-Россія.
"Введення санкцій проти глави держави або проти глави Росії - це буде занадто, такий захід можна порівняти з розривом відносин", - попередив він.
"Ми чуємо заяви НАТО про те, що НАТО розширюватиметься далі. Ми чуємо заяви американських представників, які кличуть до НАТО нові країни, я маю на увазі Фінляндію, Швецію. Ми чуємо заяви деяких країн, які вимагають збільшення кількості контингенту у себе на території, я маю на увазі деякі Прибалтійські держави. Нам що, потрібно деескалювати на цьому фоні? Тобто, якщо НАТО хоче диктувати нам, як і куди переміщати наші збройні сили на російській території, навряд чи це можливо", - сказав він.
Нагадаємо: Кремль вимагає юридичних гарантій, що держави Східної Європи, в першу чергу Україна та Грузія, ніколи не зможуть стати членами Альянсу. Окрім цього, Росія вимагає зменшення кількості натівського озброєння в Європі.
10 січня ці вимоги обговорювалися на зустрічі представників США і Росії, 12 січня пройшли обговорення в рамках Ради НАТО - Росія, а 13 січня - в рамках Постійної ради ОБСЄ.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьЕкономіка
До пʼятірки країн, від яких найчастіше надходять запити українським виробникам, входять такі члени НАТО як Литва, США, Велика Британія, Чехія та Латві...
20.11.2024 - 14:48
Бізнес
Перед виходом на іноземні ринки, краще отримати консультацію спеціалістів.
20.11.2024 - 10:44