НАБУ повідомило про підозру в розтраті чужого майна на 136 млн грн. ще двом ексчиновникам "Приватбанку"
Трьох колишніх високопостадовців "Приватбанку" підозрюють в розтраті чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчиненій за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах.
Про це повідомляє пресслужба Офісу генпрокурора.
Підозру вручили колишньому першому заступнику голови правління "Приватбанку", який 22 лютого намагався покинути Україну на приватному літаку в напрямку Відня, ексголові правління банку, начальнику департаменту фінансового менеджменту, яка одночасно займала посаду першого заступника голови правління пов'язаноЇ з банком юридичної особи.
"Генеральним прокурором погоджено повідомлення про підозру трьом колишнім високопосадовцям ПАТ КБ "Приватбанк" у розтраті чужого майна шляхом зловживання службовим становищем, вчиненій за попередньою змовою групою осіб, в особливо великих розмірах, та у службовому підробленні (ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 28 ч.ч. 1, 2 ст. 366 КК України)", - йдеться в повідомленні.
ОГП не називає прізвищ, однак джерела у правоохоронних органах підтвердили, що мова йде саме про Александра Дубілета.
За даними слідства, в грудні 2016 року підозрювані усвідомлюючи, що "Приватбанк" найближчим часом буде визнаний неплатоспроможним і перейде під контроль держави, і розуміючи, що в зв'язку з цим з 19 грудня 2016 року фірми втратять контроль над грошовими коштами банку, "підготували і реалізували злочинний план розтрати грошових коштів фінустанови".
Згідно повідомлення, план полягав у протиправному нарахуванні та виплати додаткової винагороди - індексованої комісії в зв'язку з ростом курсу гривні до долара США на користь пов'язаної з банком юридичної особи за наявними депозитними договорами. При цьому виплата такої комісії цими депозитними договорами і додатковими угодами до них не передбачалася.
Крім цього, за даними слідства, нарахування та виплата винагороди були заплановані в порушення вимог закону про банки, яким встановлено, що угоди, які здійснюються з пов'язаними з банком особами, не можуть передбачати умов, які не є поточними ринковими умовами.
Для прикриття розтрати грошей ексчиновники підробили документи заднім числом. Таким чином, підозрювані завдали збитки в сумі 136 млн гривень.
Процесуальне керівництво у кримінальному провадженні здійснюється Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою, досудове розслідування - детективами Національного антикорупційного бюро України.
Нагадаємо: Як повідомляв раніше ІК, 22 лютого в аеропорту Бориспіль працівники Національного антикорупційного бюро посадили літак c топфігурантом справи Володимиром Яценко, який хотів втекти з України. Його підозрюють у привласненні майна.
2 січня 2020 року суд відкрив провадження за позовами колишніх топменеджерів "Приватбанку" проти держави, які оскаржують націоналізацію. Серед позивачів - є і Володимир Яценко, який володів міноритарним пакетом акцій фінустанови розміром 0,3%.
Читайте нас у Google News
Останні новини
Даруємо квитки в кіно своїм підпісникам!
Нагадуємо
ДивитисьВійна
Російські ударні дрони, які вранці 22 листопада атакували Суми, були споряджені шрапнеллю.
22.11.2024 - 09:46
Війна
Підрозділи зенітних ракетних військ знищили шість ракет Х-101.
21.11.2024 - 10:35